• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини

23 лютого 2024, 16:02

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент освіти і науки
Дайджест

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів перше місце у рейтингу uniRank University Ranking (4 International Colleges & Universities)-2024 серед закладів вищої освіти Полтавської області і третій рік поспіль входить до ТОП-50 найпопулярніших університетів України.

Оприлюднені результати рейтингу найпопулярніших закладів вищої освіти uniRank University Ranking (4 International Colleges & Universities)-2024. Експерти оновили таблицю «неакадемічної ліги найкращих університетів» на основі достовірних та неупереджених веб-показників, наданих незалежними веб-джерелами, а не даних, наданих самими університетами.

За словами укладачів рейтингу, такий підхід покликаний допомогти абітурієнтам, студентам, викладачам та дослідникам оцінити загальну популярність університетів.

Сайт 4icu (Four International Colleges & Universities) – база даних, що систематизує відомості про навчальні заклади 200 країн світу. Рейтинг UniRank (4icu) у 2024 році ґрунтувався на популярності й відвідуваності сайтів 13900 університетів світу.

Цьогоріч до рейтингу увійшло 192 ЗВО України, серед яких Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» розташувався на 46-й сходинці і третій рік поспіль посідає 1 місце серед університетів Полтавської області, входить у ТОП-50 найкращих університетів України.

 

https://nupp.edu.ua/news/politekhnika-posila-pershe-mistse-u-reytingu-unirank-2024-sered-zvo-poltavskoi-oblasti.html

 

Кременчуцький національного університету імені Михайла Остроградського

Науковці КрНУ ведуть переговори з нідерландськими колегами щодо співробітництва у галузі енергоефективності та енергозбереження.

Відбулася перша установча зустріч ректора Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського (КрНУ) професора Михайла Загірняка з керівником групи електромеханіки та силової електроніки Технічного університету Ейндговена/Technische Universiteit Eindhoven (TU/e, Нідерланди) професором Оленою Ломоновою/Full Professor Elena Lomonova.

Зустріч відбулася за пропозицією нідерландських колег. Предмет обговорення – можливості для партнерської наукової співпраці. Захід пройшов в онлайн форматі, у DC-офісі КрНУ.

Підгрунтям для обговорення співпраці двох університетів стали вже існуючі програми підтримки українських науковців та закладів вищої освіти, які реалізують державні організації Нідерландів – зокрема Нідерландська організація наукових досліджень/Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek, NWO. Це державна організація у складі Міністерства освіти і науки Нідерландів, її спеціалізація – фінансування наукових досліджень, щороку NWO інвестує у наукові дослідження близько 1 мільярда євро.

Під час зустрічі розглядалися можливості співпраці науковців КрНУ та TU/e за визначеними напрямами – найперше, це електротехніка та механіка. Такий напрям співробітництва відповідає спеціалізації обох університетів. Професор Ломонова також відзначила можливість співпраці у галузі екології,  біоінженерії та інноваційного менеджменту.

Ректор КрНУ професор Загірняк підкреслив, що зараз, під час війни, питання енергозбереження та енергоефективності стоять на першому плані і науковці КрНУ наполегливо працюють за цими напрямами, натомість обмежене фінансування ускладнює роботу. Водночас участь у масштабних міжнародних грантових проектах допоможе вирішити проблему фінансування наукових досліджень.

Професор Олена Ломонова –  провідний європейський науковець, віце-президент Європейської асоціації силової електроніки (Брюссель, Бельгія), керівник групи електромеханіки та силової електроніки Технічного університету Ейндговена. Наразі вона керує кількома дослідницькими проектами. За пропозицією професора Ломонової, саме до участі у цих грантових проектах мають долучитися науковці Кременчуцького національного університету.

 

https://www.kdu.edu.ua/new/detail.php?id=3020

 

Полтавський державний аграрний університет

19 лютого до Полтавського державного аграрного університету завітав доктор ветеринарної медицини Даніель Фігель, який представляє польську ветеринарну фундацію. Під час урочистого відкриття конференції проректор з науково-педагогічної, наукової роботи Олег Горб зазначив, що з метою розвитку вітчизняної ветеринарної медицини ПДАУ плідно співпрацює із польською ветеринарною фундацією з 2019 року. Тоді Данієль і Кароліна Фігель передали нам три апарати ультразвукової діагностики. 

 

Ректор ПДАУ Олександр Галич повідомив, що вже з 1 вересня 2024 року на факультеті ветеринарної медицини буде введено нову освітньо-професійну програму Хвороби дрібних домашніх тварин, і наголосив на важливості підготовки кваліфікованих кадрів.

Президент польської ветеринарної фундації Кароліна Фігель нещодавно отримала звання "Почесний професор ПДАУ". Саме під час урочистого відкриття конференції ректор ПДАУ Олександр Галич передав її диплом Данієлю Фігелю. Пані Кароліна в онлайні висловила щиру подяку ректору ПДАУ Олександру Галичу, голові вченої ради Університету Валентині Аранчій, проректору з науково-педагогічної, наукової роботи Олегу Горбу, а також іншим членам ректорату за таку високу відзнаку. Вона запевнила, що польська ветеринарна фундація завжди буде підтримувати Україну та Киргизстан, у якому наразі вже налічується 5 контактних пунктів. 

Данієль Фігель презентував членам ректорату ПДАУ історію та роботу фундації з 2019 року. Він зазначив, що його головна мета — зробити так, аби було безпечно співіснувати тваринам і людям.

Згодом у своїй лекції він поділився зі студентами знаннями про охорону, профілактику та лікування домашніх тварин.

20 лютого Данієль Фігель провів майстер-класи з оваріогістероектомії та орхідектомії дрібних домашніх тварин. Він ознайомив студентів і викладачів із європейською методикою стерилізації дрібних домашніх тварин, особливість якої полягає у зменшенні інвазивного втручання.

У підсумку присутні отримали та засвоїли чимало нової інформації, що в майбутньому буде корисною для їхньої роботи. 

Віримо, що це лише початок  тривалої співпраці факультету ветеринарної медицини ПДАУ на чолі з професором Сергієм Кулиничем і польської ветеринарної фундації! 

Також у рамках роботи конференції представниця компанії «Purina ProPlan» Марина Дикань розповіла про проблеми опорно-рухового апарату у собак і котів та їх профілактику завдяки дієтам ProPlan.

 

https://www.pdau.edu.ua/news/u-pdau-vidbulasya-mizhnarodna-naukovo-praktychna-konferenciya-ohorona-profilaktyka-ta

 

Полтавський державний педагогічний університет імені В. Г. Короленка

У День єднання, освітяни м. Полтави та Полтавської області згуртувалась у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка з нагоди відкриття Навчально-наукового інституту іноземних мов. У цей день університетська спільнота вшановувала досягнення, відзначала минуле та демонструвала своє прагнення до кращого майбутнього. День став символом єднання, співпраці й натхнення.

Організаційні засади з нагоди відкриття Навчально-наукового інституту іноземних мов, ініційовані ректоркою професоркою Мариною Гриньовою, регламентовані Положенням про навчально-науковий інститут іноземних мов від 22 вересня 2023 року.

Урочистості розпочалися з виступу учнівського гурту барабанників «Ліра». Святкових акордів до Дня єднання додав музичний дарунок колективу «Живі барабани» під керівництвом Євгена Дудника. 

Почесні гості, учні, студенти, співробітники ПНПУ створили символічний потік єднання з прапорів країн наших міжнародних Університетів-партнерів та, узявшись за руки, під супровід барабанів піднялись до великої актової зали університету. Кожен прапор є символом нашої глобальної співпраці та взаєморозуміння, відображаючи спільні зусилля з розвитку міжнародного співробітництва. Символічний потік прапорів втілює наше прагнення до миру, взаєморозуміння та взаємоповаги.

 

http://pnpu.edu.ua/news/vidbulasya-urochysta-akademiya-z-nagody-vidkryttya-navchalno-naukovogo-instytutu-inozemnyh-mov.html

Поділитись

Теги

освіта

Новина за темою

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини
23/02/2024
Освітній фронт: як трансформуються учнівські інтелектуальні змагання
23/02/2024
З Полтавщини 6 команд – переможниць фінальних ігор «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч» їдуть відпочивати
23/02/2024

Останні новини

Більше новин
Ворожі атаки, відновлення автошляхів, реалізація проєкту «Рух без бар’єрів», робота з міжнародними партнерами, – Володимир Когут підбив підсумки тижня Ворожі атаки, відновлення автошляхів, реалізація проєкту «Рух без бар’єрів», робота з міжнародними партнерами, – Володимир Когут підбив підсумки тижня
05/07/2025
Аграрії Полтавщини розпочали жнива
05/07/2025
Профілактика теплового удару, сонячних опіків, зневоднення, отруєнь та укусів комах
05/07/2025
Митець із Полтавщини Олексій Пода представив роботу «Купальниця землі» на Міжнародному конкурсі скульптур у Франції
05/07/2025
Експедиція Історико-культурного заповідника «Більськ» звітує про розкопки на Котелевському городищі
05/07/2025
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського триває виставка «Зелений храм природи»
05/07/2025
Звітний концерт аматорів Великобудищанської громади відбувся у Плішивецькому СБК
05/07/2025
Двоє жителів Полтавщини повернулися з полону
05/07/2025
На чемпіонаті Європи з боротьби вільної серед жінок до 20 років полтавка виборола «золото»
05/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту