• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Відбувся тренінг у межах україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я»

26 лютого 2024, 09:50

  • Департамент охорони здоров’я
Супруненко

У Полтаві відбувся черговий тренінг у межах україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». У Центрі знань з неінфекційних захворювань КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР» зібралося більше двадцяти представників із партнерських навчальних закладів. Це однодумці, для яких важливо в наш непростий час відпрацювати навички своєї стресостійкості, вміти впоратися з емоційною напругою та навчити цьому інших.

Відкриваючи тренінг, координаторка Проєкту в Полтавській області, керівниця обласного центру громадського здоров’я Ніна ДУРДИКУЛИЄВА, після знайомства з учасниками тренінгу, повідомила, що його тема для всіх є надзвичайно важливою. Це підтвердило й результати проведеного анкетного опитування. Воно показало, що на першому місці серед бажаних для розгляду, стабільно перебуває тема збереження ментального здоров’я.  

Для людей, які працюють у закладах освіти, дуже важливо вміти відшукати свій внутрішній ресурс для збереження та відновлення здоров’я, віднайти натхнення для подальшої вдалої взаємодії зі своїми учнями та колегами, запобігти вигоранню. 

Учасники поділилися своїми очікуваннями, серед яких: обмінятися досвідом з колегами, оволодіти знаннями та практичними навичками саморегуляції та психологічної підтримки, під час особистих та групових психологічних консультувань навчитися адаптуватися до сьогоднішніх умов, віднаходити для цього ресурсні канали.

Завідувач Центру знань з неінфекційних захворювань Володимир ГОЛУБЄВ розповів про роль факторів ризику, і зокрема – стресу,  у виникненні неінфекційних захворювань.

Координатор освітнього компоненту проєкту Таїсія ЯРОШЕНКО звернулася до колег: ,,Ви тримаєте освітній фронт. Ви зараз навчаєте Націю, яка буде підіймати Україну після Перемоги. І нам важливо успішно долати виклики війни, які стосуються кожного, навіть коли опускаються руки через численні переживання. Більшість досвідчених педагогів, які мають стаж по 35-40 років, та й молоді фахівці, стикаються з професійним вигоранням. Як зробити так, щоб в колективі панувала здорова атмосфера, щоб робоче місце надихало?’’,.

Вона ознайомила з інтервенціями програми ,,Здорове робоче місце вчителя’’, які цьому допоможуть. У рамках Програми Президента України ,,Здорова Україна’’  працівники 21 з партнерських навчальних закладів загальної середньої освіти Полтавської області незабаром у себе реалізовуватимуть компоненти програми.  Це особливий підхід у збереженні та зміцненні здоров’я, коли педагоги співпрацюють задля покращення процесу захисту та промоції здоров’я свого та своїх учнів, спільної безпеки, благополуччя та стійкості.  У своїй презентації пані Таїсія окреслила основні кроки зі стрес-менеджменту на робочому місці, попередження вигорання, ознайомила з матеріалами на цю тематику, які можна використовувати.  І завершила: ,,Якщо ми дбаємо, щоб не розрядився наш телефон, то слід навчитися дбати про себе. Адже це – необхідність, а не розкіш’’.

Ґрунтовно, на цікавих прикладах та з практичними кейсами провела основну частину тренерка Наталія СУПРУНЕНКО – начальниця Центру психічного здоров’я КП ,,Обласний заклад із надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради’’.

Деякі цитати з тренінгу. Що допомагає бути в ресурсі? Комусь допомагає радість спілкування з дітьми та рідними, віра в Бога, Перемогу, подорожі, хобі, творчість, природа, перегляд детективних фільмів, музика, уява, розумне ,,балування’’ своєї внутрішньої дитини (замість цукерки – яблуко) тощо.

Як розвинути власну резільєнтність та стресостійкість, сформувати емоційний інтелект? Як відновити здатність впоратися зі складними життєвими подіями та відновитися після труднощів чи стресу? Резільєнтність – вроджена риса кожного, дитині вона властива від народження. ,,Ми разом навчаємо дітей пристососуватися до життя, особливо зараз, під час війни’’.

Важливо не боятися хвалити себе за позитивні вчинки, бо діти відчувають нашу впевненість у собі, задоволення, позитивний настрій. Допомагає просто сказати собі: яка я молодець, що похвалила учня!

Використовуйте те, що надихає саме ВАС для відновлення своєї емоційної батарейки! Знайдіть свій персоніфікований ресурс.

Немає правильного вираження емоцій, будь-яка поведінка дорослої людини чи дитини є правильною при стресі. Плач – найбільш адаптивна та бажана реакція людини на стресову ситуацію.  

Від формування власного емоційного імунітету формується колективний. Як це відбувається вже багато років в Ізраїлі. Вони навчають стресостійкості з дитячого садочку, у них це постійно скрізь транслюється.    

Під час тренінгу навчилися методам та прийомам першої психологічної й емоційної допомоги, самодопомоги, роботі з гострими реакціями та травмами під час кризових ситуацій. Головне, допомагаючи іншому, самому зберігати спокій.

Під час практичних кейсів у ролях відпрацювали поведінку з надання першої емоційної допомоги учням. Наприклад, під час повітряної тривоги важливо створити власний ритуал виходу учнів з класу. Щоб діти не нервувалися, не метушилися,  знали що робити. Тут у нагоді стануть спільне виконання пісень, танці, руханки тощо.

Завершуючи тренінг і видаючи сертифікати його учасникам, Наталія СУПРУНЕНКО сказала: ,,Тепер, якщо мені буде потрібна емоційна підтримка, я звернуся до вас’’.

#тияк

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР’»

Поділитись

Теги

медицина
здоров'я

Новина за темою

Як запобігти харчовим отруєнням влітку
26/02/2024
Як захиститися від спеки
26/02/2024
У надкластерній лікарні відкрили оновлене відділення судинної хірургії
26/02/2024
Руханка

Руханка

Групове Фото

Групове Фото

Робота В Групах

Робота В Групах

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Розраховую на достатню підтримку народними депутатами нової конфігурації уряду України – звернення Президента Розраховую на достатню підтримку народними депутатами нової конфігурації уряду України – звернення Президента
14/07/2025
Володимир Когут відвідав «Мистецький поїзд»
14/07/2025
Володимир Когут провів нараду щодо ліквідації наслідків негоди в Полтавському районі
14/07/2025
Популяризація переваг створення інститутів громадянського суспільства
14/07/2025
У Карлівці стартувала адвокаційна кампанія «Громади для всіх: разом із людьми з інвалідністю створюємо зміни»
14/07/2025
У «Мистецькому поїзді» презентували творчість полтавки Юлії Манойленко
14/07/2025
Подорож за кордон із домашнім улюбленцем: що потрібно знати
14/07/2025
Як працює система попереднього запису в ЦНАПах?
14/07/2025
Із початку року на Полтавщині відновили 342,6 тис. м² автодоріг місцевого значення
14/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту