• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Громади Полтавщини активні учасниці ініціативи Мінсоцполітики з формування життєстійкості

04 березня 2024, 08:37

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент соціального захисту населення
Життєстійкість Page 0001

Для оформленням документів та отримання адміністративних послуг громадяни вже звикли звертатись до ЦНАПів, хоча кілька років тому і ця форма була новинкою. Центри життєстійкості мають стати по суті соціальним «ЦНАПом», де особа може отримати весь спектр інформації та консультацій щодо отримання соціальних послуг, а також безпосередні послуги з психосоціальної підтримки та гуманітарного реагування.

Наразі громади Полтавської області долучились до експериментального проєкту Мінсоцполітики з формування життєстійкості – інноваційної послуги з надання комплексного психосоціального супроводу сімей, особливо з числа постраждалого населення, яка спрямовану підтримку та зміцнення психічного здоров'я.

Відповідно до наказів Міністерства соціальної політики України, 7 територіальних громад області включені до переліку учасників цього національного проєкту, а саме Кобеляцька, Пирятинська, Миргородська, Лубенська, Полтавська міські, Шишацька та Новосанжарська селищні територіальні громади. Додатково Глобинська міська територіальну громаду включено до переліку громад, які візьмуть участь у проекті, відповідно до листа Фонду соціального захисту осіб інвалідністю.

Зазначена ініціатива підтримана і соціально-відповідальним бізнесом. Зокрема, відповідно до укладеного меморандуму з Мінсоцполітики Агрохолдинг «Астарта- Київ» та Благодійний фонд «Повір у себе» здійснює облаштування (проведення ремонтних робіт) центрів життєстійкості в партнерських громадах.

Це той вдалий приклад, коли державницька ініціатива поєднується з бажанням територіальних громад розвивати свої соціальні сервіси, а підприємств – вибудовувати гармонійний діалог із суспільством та брати участь у розв’язанні соціальних питань.

На рівні територіальних громад призначено відповідальних осіб щодо впровадження проекту, визначено приміщення де фізично будуть облаштовані Центри.

Наразі ведуть ремонтні роботи в приміщеннях майбутніх центрів, здійснюється їх облаштування та укомплектування комп’ютерною технікою. Тому найближчим часом перші центри відкриють свої двері для відвідувачів.

Паралельно соціальні працівники майбутніх центрів проходять навчання від Мінсоцполітики щодо забезпечення надання соціальної послуги життєстійкості і вже 22 особи отримали відповідні сертифікати.

Також за підтримки ПРООН, в Кременчуці функціонує центр життєстійкості «Місце сили», у якому жителі міста можуть отримати підтримку та нові можливості для розвитку.

Центр життєстійкості «Місце сили» працює з 12:00 до 20:00 з вівторка по суботу. Про актуальні події центру можна дізнатися, зателефонувавши за номером телефону (099) 246 59 90 або через офіційні сторінки у соціальних мережах https://www.facebook.com/groups/1087475175503389,

https://t.me/mistsesylykremenchyk.

Нова психосоціальна послуга передбачає комплексний підхід. Так, насамперед здійснюватиметься оцінка потреб людини. Після цього її інформуватимуть про доступні послуги для вирішення існуючих проблем, можливості отримання соціальних гарантій.

Також будуть запроваджені психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, групове); надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів; навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.

Окремі напрями стосуватимуться психологічної підтримки батьків, розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, допомоги в побудові стосунків з дітьми на різних етапах дорослішання. А також – психологічної роботи з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами.

Безперечно робота з постраждалим населенням, зокрема з представниками ветеранської спільно вже давно не обмежується соціальним захистом, а потребує впровадження нових методів та моделей роботи.

Зокрема, реалізація завдань ветеранської політики, в частині забезпечення психосоціальної підтримки, комунікації та роботи з населенням, проведення заходів спрямованих на адаптацію та соціалізацію як ветерана, так і самого соціуму є створення та функціонування додаткових сучасних моделей роботи з ветеранською спільнотою через мультифункціональні простори (ветеранські ХАБи, Центри життєстійкості, бізнес-інкубатори тощо).

Це також корелюється із не постановою КМУ від 03.10.2023 №1049 щодо запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості.

Але головне, що все це можливо досягти виключно за рахунок спільних зусиль та співпраці між державним, громадським, міжнародним, освітньо-науковим та економічними секторами.

 

Поділитись

Теги

соцзахист
координаційний центр

Новина за темою

За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
04/03/2024
Чи може дружина військовослужбовця, який перебуває на фронті, звернутися за пільгою від його імені?
04/03/2024
Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей
04/03/2024

Останні новини

Більше новин
Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025 Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025
09/05/2025
Аграрії Полтавщини вже засіяли майже 510 тис. га зернових і зернобобових культур
09/05/2025
Рух без бар’єрів: 15 громад отримають до кінця 2025 року оновлені вулиці
09/05/2025
Дайджест культурно-мистецьких подій із 12 по 18 травня
09/05/2025
Грант від ПРООН для проєктів зі зміцнення інституційної спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти
09/05/2025
9 травня виповнюється 135 років від дня народження Кирила Івановича Осьмака
09/05/2025
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
09/05/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
09/05/2025
У межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» бізнесу Полтавщини презентували посібник «Конфедерації роботодавців України»
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту