Захід став платформою для обговорення глобальних трендів у сфері нафтогазового бізнесу, інновацій, декарбонізації економіки, «зеленої» енергетики і сталого розвитку територіальних громад. Ключовим стало обговорення можливостей для розвитку громад у процесі зеленої трансформації енергетики, переваг взаємодії із соціально відповідальним бізнесом та вирішення екологічних проблем. Практикоорієнтованість форуму спрямована на досягнення позитивних результатів від взаємодії громад та бізнесу, видобувних та сервісних компаній уже за декілька місяців.
У форумі взяли участь заступник Міністра енергетики України Микола Колісник, голова Держгеонадр України Роман Опімах, представники 36 державних і приватних видобувних, а також сервісних компаній (зокрема Укргазвидобування, ДТЕК Нафтогаз, Укрнафта, НТП Бурова техніка, Wellsite Digital), підрозділів ВДЕ від провідних агро- та енергетичних груп і підприємств: ДТЕК ВДЕ, Астарта, Галс-Агро, очільники територіальних громад Полтавщини, а також представники галузевих асоціацій – Асоціації енергетичних та природних ресурсів України, Асоціації газовидобувних компаній України і Асоціації сонячної та вітрової енергетики України.
Наукову спільноту представляли учасники з Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Харківського політехнічного інституту, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпровської політехніки і Європейського інституту безперервної освіти (Словаччина).
«Євроінтеграційний курс України вимагає відповідального ставлення до видобутку традиційних вуглеводнів, які необхідні для енергетики держави, і розвитку різних видів відновлювальної енергетики.
Цей форум уособлює об’єднання зусиль для посилення економіки регіону, сприяння ефективним стратегіям, технологічним інноваціям та розвитку альтернативної енергетики. Потенціал Полтавської області значний, а бізнес готовий до конструктивної співпраці.
Серед перших практичних результатів – громади Полтавщини зможуть отримати геологічні дані та створити інвестиційні атласи ресурсів на їх території. Представники бізнесу зголосилися профінансувати такий пілотний проєкт. Перші меморандуми про співробітництво були підписані під час форуму», – зазначив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
Нафтогазові компанії презентували кейси переходу на зелену енергетику. Компанія ДТЕК ВДЕ планує збудувати найбільшу вітрову станцію в Україні і в Східній Європі. Для реалізації проєкту уже налагоджена співпраця з Глобинською громадою — однією з найбільших не тільки на Полтавщині, а й в Україні, де спланували розстановку вітропарку. Завдяки будівництву та роботі ВЕС збільшаться надходження в місцеві бюджети за рахунок сплати ПДФО, пожвавлення місцевих бізнес-процесів, а розмір орендної плати за землю під вітропарк більший, ніж за землю сільськогосподарського призначення. Після отримання всіх дозволів на будівництво компанія розроблятиме програму соціального партнерства з громадою.
У рамках форуму дискусії відбувались на трьох тематичних панелях, Спілка буровиків України провела круглий стіл «Раціональне освоєння безмежного економічного і екологічного потенціалу земних надр», а Спілка інженерів-нафтовиків (SPE) – студентську конференцію SPE Student Symposium і конкурс наукових робіт – переможці отримали відзнаки.
Найбільша українська нафтовидобувна компанія – Укрнафта нагородила студентів Полтавської політехніки – переможців відбору на стипендіальну програму. Вони отримали п’ять сертифікатів на іменні стипендії.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» підписав меморандум про співпрацю зі словацькими освітніми партнерами — Європейським інститутом безперервної освіти.
Очільник Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко подякував начальнику Полтавської ОВА Філіпу Проніну за ініціативу проведення форуму та всім учасникам за плідну співпрацю, підкресливши, що для об'єднання влади, бізнесу, громад та науки заради розвитку економіки регіону в умовах «зеленого переходу» на базі університету було зроблено перший суттєвий крок.
Підпишіться, щоб отримувати листи.