27 березня 2024, 20:10
«Інвалідність – не вирок для працевлаштування. Напрацьовуємо новий механізм, який сприятиме залученню людей з інвалідністю до роботи, – розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. – Наша спільна мета – максимально забезпечити їх роботою. Профільний департамент ОВА разом із центром зайнятості та громадами вже над цим працюють. Перший крок – опитування щодо потреб людей та просвітницькі заходи про державні програми й гарантії. Працевлаштування – не лише важливий елемент соціалізації кожної людини, а й стабільності економіки цілої країни».
Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва зазначила, що в регіоні близько 20 тисяч людей з інвалідністю працездатного віку, які не працевлаштовані. З метою сприяння зайнятості цих людей разом з Департаментом соціального захисту населення ОВА та громадами розпочали комплексну роботу. Наразі проводять просвітницькі заходи про державні програми та гарантії з метою подальшого працевлаштування цієї категорії населення.
За словами Катерини Клавдієвої, з початку року до центру зайнятості звернулися майже 800 людей з інвалідністю. Більше 250 з них отримали постійну або тимчасову роботу. Ще понад 70 людей залучили до профнавчання, зокрема 18 отримали ваучери.
Також в області діє програма компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць працевлаштованих людей з інвалідністю І та ІІ групи.
«Цьогоріч таку компенсацію отримали 20 роботодавців на загальну суму понад 639 тисяч гривень. Відповідно до умов програми, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з І групою інвалідності – до 106,5 тисяч гривень, з ІІ групою інвалідності – до 71 тисяч гривень», – розповіла Катерина Клавдієва.
Також для людей з інвалідністю внаслідок війни доступне професійне навчання у закладах освіти Державної служби зайнятості.
«Доступно 95 сучасних професій. 365 освітніх програм. Ми компенсуємо витрати на проїзд, проживання та медичний огляд. Можливість різних форм навчання або їх поєднання, індивідуальний супровід. Цьогоріч на навчання направлено 8 людей з інвалідністю внаслідок війни», – зауважила директор центру.
Більш детальну інформацію про можливості працевлаштування людей з інвалідністю можна отримати за телефонами гарячої лінії Полтавської обласної служби зайнятості: 0668423187; 0800 600244.
Підпишіться, щоб отримувати листи.