Зокрема, 26 березня до Зіньківської центральної міської лікарні, з діагнозом: укус змією, госпіталізований житель с. Дубівка Зіньківської ТГ Полтавського району, 1974 року народження. Укус отримав на власному подвір’ї. Стан здоров’я потерпілого – середньої тяжкості. Також 11 квітня до Зіньківської лікарні планового лікування, з попереднім діагнозом: укус змією великого пальця лівої кисті, доставлений громадянин 1984 року народження, мешканець с.Міські Млини Зіньківської МГ Полтавського району. Обставини даної події з’ясовуються. Стан здоров’я потерпілого – задовільний.
12 квітня о 12.40 до Полтавської ЦРЛ, з попереднім діагнозом: укус змією лівої ступні, госпіталізована громадянка 1987 року народження, мешканка с. Микільське Микільської СГ Полтавського району. Обставини травмування у побуті з’ясовуються. Стан здоров’я потерпілої – середньої тяжкості.
13 квітня о 13.00 до Лохвицької МЛ, з попереднім діагнозом: укус змією, госпіталізовано громадянина 1982 року народження, мешканця с. Сенча Сенчанської ТГ Миргородського району. Обставини травмування у побуті з’ясовуються. Стан здоров’я потерпілого – важкий.
14 квітня о 16.04 до Лохвицької лікарні планового лікування, з попереднім діагнозом: укус змією, доставлений громадянин 1984 року народження, мешканець с. Бодаква Заводської МГ Миргородського району. Обставини даної події з’ясовуються. Стан здоров’я потерпілого – задовільний.
Змії водяться поблизу боліт, в лісах, на луках. Коли температура повітря перевищує середні показники, їх активність знижується, вони стають малорухомими. Зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають на плазунів.
Найпоширеніша отруйна змія в нашій області – гадюка звичайна. Забарвлення її коливається від сірого до коричневого з оливковими та червоно-бурими відтінками, з характерною темною зигзагоподібною лінією вздовж хребта та іксоподібним малюнком на голові.
Заходи безпеки
Симптоми укусу гадюки
Дізнатися, яка змія вкусила – отруйна або неотруйна – можна за місцем укусу. Неотруйна змія залишає одну зубчасту рану із дрібних точок, що утворюють напівовал, а отруйна – дві круглі ранки, з яких переважно витікає кров.
Слід пам’ятати, що хоча укус гадюки має важкі прояви, але він не є смертельним і тільки в надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Важче переносять укус гадюки діти, літні люди та ті, хто має знижений імунітет.
Симптоми укусу гадюки: двохточкова болюча рана з оточуючим її набряком; червонувато-синюшнє забарвлення шкіри в ділянці рани; швидке наростання набряку, що охоплює всю кінцівку і навіть більшу частину тіла. Як наслідок інтоксикації – запаморочення, нудота, озноб, прискорене серцебиття.
Дії при укусі отруйної змії
Що не треба робити при укусі змії
Підпишіться, щоб отримувати листи.