Але інколи спори та конфлікти в родини можуть потребувати професійної допомоги у вирішенні, де в нагоді стане кваліфікований медіатор в особі соціального працівника або психолога. За його допомогою учасники конфлікту намагаються досягти згоди процесі вирішення конфлікту, натомість сам медіатор не втручається в конфлікт та не приймає позицію жодної з сторін.
Медіація є одним із способів що застосовується при вирішенні сімейних конфліктів в Україні, яка можлива при низькому та середньому рівні конфліктності.
Втім, соціальною послугою не можна скористатися, якщо сталося правопорушення або злочин, випадок насильства у сім’ї, торгівля людьми, жорстоке поводження з дітьми.
17 квітня на базі Навчально-тренінгового центру соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб навчання на тему "Медіація та примирні процедури, як інструмент вирішення сімейних та соціальних конфліктів" участь у якому взяли 28 представників з 21 громади області.
Мета: підвищення професійного рівня надавачів соціальних послуг територіальних громад області та покращення надання психосоціальної підтримки вразливим групам сімей.
В рамках навчання, яке провела тренерка, медіаторка Національної медіаторської мережі ГО „Ла Страда-Україна” Ірина Буренко, були опрацьовані практичні аспекти впровадження Державний стандарт соціальної послуги посередництва (медіації), а також такі теми як: медіація – „крок за кроком”; поняття „Миру” та відновного підходу у вирішенні конфліктів в родинах та соціумі.
Довідково: Навчально-тренінговий центр соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб, створеного за сприяння ПРООН (UNDP) за фінансової підтримки ЄС в межах проєкту EU4Recovery та Уряду Швеції.
Підпишіться, щоб отримувати листи.