• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення комунальної форми власності

24 квітня 2024, 15:12

  • Департамент агропромислового розвитку
Поля (1)

Департамент агропромислового розвитку облвійськадміністрації нагадує Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення комунальної форми власності (далі – Правила), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 650.

Ці Правила є обов’язковими для виконання усіма власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розташовано полезахисні лісові смуги та покладають на землекористувачів обов’язок проведення заходів з утримання та збереження полезахисних смуг.

З метою визначення необхідності проведення невідкладних заходів з поліпшення санітарного стану полезахисних лісових смуг, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій, стихійного лиха тощо) у пошкоджених, малоефективних, зріджених, відмираючих насадженнях, які втрачають свої захисні функції  проводяться заходи на підставі:

- затверджених в порядку, визначеному статтею 48 Лісового кодексу України, матеріали лісовпорядкування;

- проведення обстеження комісією, що утворюється органом місцевого самоврядування.

Комісія утворюється органом місцевого самоврядування, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, протягом 14 календарних днів після отримання клопотання землекористувача про необхідність проведення невідкладних заходів у насадженнях полезахисних лісових смуг.

Головою комісії визначається представник органу місцевого самоврядування, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами. До складу комісії включаються землекористувач (або його уповноважена особа), представники державного спеціалізованого лісозахисного підприємства, територіального органу Держлісагентства, органу місцевого самоврядування. Також може включатися представник у сфері охорони навколишнього природного середовища за наявності об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, земель, зарезервованих для заповідання, та об’єктів Смарагдової мережі.

У день проведення обстеження, керуючись Правилами складається акт з визначеними характеристиками насаджень та обгрунтуванням необхідності проведення заходів щодо їх оздоровлення, який затверджується головою комісії.

Акт обстеження складається у двох примірниках. Перший примірник акта зберігається в органі місцевого самоврядування, що утворив комісію, другий примірник - у землекористувача.

Копію акта обстеження землекористувачі надають територіальним органам Держекоінспекції.

Якщо актом передбачається проведення рубок догляду, реконструктивних рубок, то необхідно оформити лісорубний квиток відповідно до статті 69 Лісового кодексу України.

У разі коли стан насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення дерев здійснюється у найкоротші строки з подальшим оформленням акта та лісорубного квитка протягом місяця від початку рубки.

Наголошуємо, що на земельних ділянках під полезахисними лісовими смугами забороняється: складувати матеріали; будувати будь-які споруди; влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду; обладнувати стоянки транспортних засобів; випалювати суху рослинність, розпалювати багаття; добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи; знищувати мурашники, ловити птахів і звірів; провадити будь-яку діяльність, що може негативно впливати на стан полезахисних лісових смуг.

Поділитись

Теги

агро
Полтавщина

Новина за темою

«Доступні кредити 5-7-9%»: понад 1 млрд грн залучили аграрії Полтавщини цьогоріч
24/04/2024
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
24/04/2024
В Україні створюють Державний реєстр генетично модифікованих організмів
24/04/2024

Останні новини

Більше новин
Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025 Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025
09/05/2025
Аграрії Полтавщини вже засіяли майже 510 тис. га зернових і зернобобових культур
09/05/2025
Рух без бар’єрів: 15 громад отримають до кінця 2025 року оновлені вулиці
09/05/2025
Дайджест культурно-мистецьких подій із 12 по 18 травня
09/05/2025
Грант від ПРООН для проєктів зі зміцнення інституційної спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти
09/05/2025
9 травня виповнюється 135 років від дня народження Кирила Івановича Осьмака
09/05/2025
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
09/05/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
09/05/2025
У межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» бізнесу Полтавщини презентували посібник «Конфедерації роботодавців України»
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту