• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Вперше в Полтавській області провели навчання для гейткіперів з метою запобігання суїцидів

28 квітня 2024, 18:49

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент освіти і науки
Учасники Заходу 3

У Полтавській академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського проведено перші дводенні тренінги з теми «Превенція суїциду в громадах. Навчання гейткіперів». Тема присвячена глибшому розумінню серйозної проблеми суїциду, а також тому, як впоратися із ситуацією, коли людина у суїцидальній кризі потребує допомоги.

Тренінгове навчання провели Тетяна Хорошева та Ольга Самойлюк – методисти навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М. В. Остроградського, регіональні тренерки програми, яка розроблена Центром психічного здоров'я Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Університетською клінікою Акерсхус (Норвегія). Заходи пройшли в рамках проєкту «Міжвідомча співпраця у сфері охорони здоров’я» та в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».   

  • Підвищення обізнаності із питань профілактики суїцидів на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже небайдуже ставлення може зберегти життя людині в момент життєвої кризи, коли суїцид стає відчайдушним способом уникнути безнадії і душевних страждань. Навчання навичок надання кризової підтримки посилить у громадах та закладах освіти спроможність до збереження ментального здоров’я, – наголосив заступник директора ПАНО ім. М.В. Остроградського Вадим Пилипенко.

Головною метою дводенних тренінгів стало поширення знань та навичок «гейткіпінгу» − надання первинної психосоціальної допомоги особам із ризиком скоєння самоушкоджень та самогубства. Гейткіпер – це помічник, який має особистий контакт з великою кількістю людей у громаді та може помічати насторожувальні ознаки та надавати підтримку в разі необхідності, або до нього  звертаються ті, хто помічає, такі ознаки у інших. Учасники відпрацьовували особистісну готовність до взаємодії із людьми, які мають суїцидальні думки, вчилися розпізнавати насторожувальні ознаки в поведінці, фактори ризику та захисні фактори в життєвих історіях людей, розвивали навички впевненого та відкритого спілкування, щоб уміти вести розмову та надавати підтримку людині в суїцидальній кризі, складати разом план безпеки, вивчали ресурси перенаправлення для отримання подальшої допомоги. Також важливою частиною тренінгів були практики самодопомоги та піклування гейткіперів про себе, відновлення власних внутрішніх ресурсів.

  • Навколо теми суїцидів в суспільстві існує багато упереджень та страхів, що породжує позицію невтручання і відсутність готовності відкрито говорити про це, і людина з суїцидальними думками залишається наодинці, що ускладнює її стан, водночас, вчасно надана доцільна підтримка дає їй надію та мотивує до життя. Тому на тренінгах ми разом з учасниками вчилися продуктивних настанов і поглядів щодо суїциду, – поділилася Тетяна Хорошева, тренерка програми.

Навчання завершили 46 спеціалістів – практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти, педагоги, фахівці із соціальної роботи, працівники інклюзивно-ресурсних центрів. Упродовж травня вони проведуть воркшопи у своїх територіальних громадах на тему «Профілактика суїцидів у громадах». 

#ПАНО  #тияк  Кризовий менеджмент і Превенція суїциду в громадах: регіональні тренінги Центр психічного здоров'я Києво-Могилянської академії

Поділитись

Теги

освіта

Новина за темою

Новий формат навчання для українських дітей за кордоном
28/04/2024
На базі Кобеляцького професійного коледжу відкрили перший освітній «Простір реальних навичок»
28/04/2024
У Полтавській політехніці відбувся випуск бакалаврів-2025
28/04/2024
Учасники Заходу 2

Учасники Заходу 2

Учасники Заходу 1

Учасники Заходу 1

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Розраховую на достатню підтримку народними депутатами нової конфігурації уряду України – звернення Президента Розраховую на достатню підтримку народними депутатами нової конфігурації уряду України – звернення Президента
14/07/2025
Володимир Когут відвідав «Мистецький поїзд»
14/07/2025
Володимир Когут провів нараду щодо ліквідації наслідків негоди в Полтавському районі
14/07/2025
Популяризація переваг створення інститутів громадянського суспільства
14/07/2025
У Карлівці стартувала адвокаційна кампанія «Громади для всіх: разом із людьми з інвалідністю створюємо зміни»
14/07/2025
У «Мистецькому поїзді» презентували творчість полтавки Юлії Манойленко
14/07/2025
Подорож за кордон із домашнім улюбленцем: що потрібно знати
14/07/2025
Як працює система попереднього запису в ЦНАПах?
14/07/2025
Із початку року на Полтавщині відновили 342,6 тис. м² автодоріг місцевого значення
14/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту