Тренінгове навчання провели Тетяна Хорошева та Ольга Самойлюк – методисти навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М. В. Остроградського, регіональні тренерки програми, яка розроблена Центром психічного здоров'я Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Університетською клінікою Акерсхус (Норвегія). Заходи пройшли в рамках проєкту «Міжвідомча співпраця у сфері охорони здоров’я» та в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Головною метою дводенних тренінгів стало поширення знань та навичок «гейткіпінгу» − надання первинної психосоціальної допомоги особам із ризиком скоєння самоушкоджень та самогубства. Гейткіпер – це помічник, який має особистий контакт з великою кількістю людей у громаді та може помічати насторожувальні ознаки та надавати підтримку в разі необхідності, або до нього звертаються ті, хто помічає, такі ознаки у інших. Учасники відпрацьовували особистісну готовність до взаємодії із людьми, які мають суїцидальні думки, вчилися розпізнавати насторожувальні ознаки в поведінці, фактори ризику та захисні фактори в життєвих історіях людей, розвивали навички впевненого та відкритого спілкування, щоб уміти вести розмову та надавати підтримку людині в суїцидальній кризі, складати разом план безпеки, вивчали ресурси перенаправлення для отримання подальшої допомоги. Також важливою частиною тренінгів були практики самодопомоги та піклування гейткіперів про себе, відновлення власних внутрішніх ресурсів.
Навчання завершили 46 спеціалістів – практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти, педагоги, фахівці із соціальної роботи, працівники інклюзивно-ресурсних центрів. Упродовж травня вони проведуть воркшопи у своїх територіальних громадах на тему «Профілактика суїцидів у громадах».
#ПАНО #тияк Кризовий менеджмент і Превенція суїциду в громадах: регіональні тренінги Центр психічного здоров'я Києво-Могилянської академії
Учасники Заходу 2
Учасники Заходу 1
Підпишіться, щоб отримувати листи.