За час реалізації проєкту надано сотні консультацій, які важливі для початку чи продовження справи. Максимальна сума грантової допомоги – до 20 000 євро.
Серед переможців конкурсу – агровиробники (зокрема й вирощування зернових), крафтові підприємці, представники б’юті сфери (відкриття слонів краси), освітніх послуг (відкриття мовних шкіл, приватних навчальних закладів).
Серед учасників ініціативи – родина Скрильників із села Бутенки. Агробізнесом займаються з 2015 року. Розводять велику рогату худобу та вирощують зернові. З початком повномасштабного вторгнення відчули певні труднощі. Зокрема, через постійні вимкнення електроенергії не могли повноцінно годувати тварин. Завдяки участі у проєкті придбали пересувний та незалежний від мережі кормозмішувач.
«Ми знайшли відраду, почали брати участь у різних проєктах. І для нас було здивування, що для таких ініціативних родин та простих людей, які хочуть розвивати свій бізнес, увімкнулося зелене світло», – зазначила Катерина Скрильник.
Нині сімейна ферма налічує близько 100 голів худоби. Розширює ринки збуту, почала займатися сироварінням.
Проєкт фінансується Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку та впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у співпраці з Мінекономіки та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Підпишіться, щоб отримувати листи.