15 травня 2024, 14:26
Крім шкоди завданої рослинному та тваринному світу,
вказані пожежі призвели до знищення п’яти будівель та двох транспортних засобів.
«На жаль наслідки пожеж в екосистемах не обмежуються матеріальними збитками, люди вимушені платити за свою безвідповідальність здоров’ям та життям. Із початку року внаслідок пожеж в екосистемах отримали травми різних ступенів тяжкості 5 людей, одна людина від отриманих травм померла дорогою до лікарні», – зазначив Андрій Хижняк.
Головною причиною пожеж в екосистемах залишаються необережне поводження з вогнем та свідоме випалювання сухої рослинності, її залишків і сміття на присадибних ділянках, у смугах відводу автомобільних доріг, на луках, пасовищах, ділянках зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю.
Фахівці Головного управління ДСНС України у Полтавській області та його структурних підрозділів проводять постійну роботу, спрямовану на виявлення подібних порушень та застосування до винних осіб заходів адміністративного впливу.
«Проведено 755 рейдових відпрацювань населених пунктів, лісів, торфовищ, сільгоспугідь, місць масового відпочинку та прилеглих до них територій. За виявлені порушення вимог пожежної безпеки
на порушників накладено 91 штраф на загальну суму понад 165 тис. грн», – зауважив Андрій Хижняк.
Рятувальники вкотре рекомендують суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах, берегти унікальну флору і фауну нашого краю! Та нагадують, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, випалювання стерні, сухої трави, рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність (розміри штрафів для громадян починаються від 1530 грн і може сягати 15300 грн, а для посадових осіб – від 3400 грн до 30600 грн). У разі, якщо пожежа призвела до значних матеріальних втрат, або загибелі людей, передбачена кримінальна відповідальність.
Підпишіться, щоб отримувати листи.