16 травня 2024, 16:23
«Ми три роки працювали над тим, щоб розпочати навчання. Отримали ліцензію, викладачі та інструктори пройшли атестацію у Регіональному сервісному центрі МВС, одержали свідоцтво про акредитацію, яке дає право навчати водіїв тролейбуса. Після проходження навчання та успішного складання іспиту слухачі отримають свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації «Водій тролейбуса». Потім на них чекає ще один іспит – у Регіональному сервісному центрі МВС, після чого вони отримають права з відповідною категорією, – розповідає виконуюча обов’язки директора навчального закладу Валерія Коваль. – Тільки у тісній співпраці з керівництвом КП «Полтаваелектроавтотранс», Полтавського обласного центру зайнятості, Полтавської обласної військової адміністрації, громади нам вдалося вирішити це актуальне для Полтави питання».
Навчання відбувається за дуальною формою: 30% – теорія в навчальному закладі, 70% – практика безпосередньо на виробництві. Викладачі доступно пояснюють та розкривають усі нюанси роботи водія тролейбуса.
«Комунальне підприємство «Полтаваелектроавтотранс» надає нам для використання матеріальну базу. Кожен слухач повинен від’їздити 96 годин безпосередньо за кермом. Один інструктор працює лише з трьома слухачами. Паралельно йде теоретичне навчання з основ будови тролейбуса, охорони праці, правил дорожнього руху», – зазначає заступник директора з навчально-методичної роботи Лілія Жила.
Групу слухачів формували за безпосередньої участі як роботодавця – КП «Полтаваелектроавтотранс», так і Полтавського обласного центру зайнятості. Основна умова відбору – бажання навчатися та працювати водіями тролейбуса.
Здобуває кваліфікацію «Водій тролейбуса» Надія Левицька.
«Я майже десять років працювала водієм трамвая в Маріуполі. З вересня минулого року проживаю в Полтаві. Працювала кондуктором, але хочу знову сісти за кермо», – говорить Надія Левицька.
Серед слухачів не тільки безробітні, а й ті, які отримали ваучери на навчання. Загалом Полтавський обласний центр зайнятості використовує різноманітні програми, щоб працевлаштувати людей та задовольнити потреби роботодавців області.
Звернутися до Полтавського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості можна за телефонами +380665102065, +380951535368
Підпишіться, щоб отримувати листи.