22 травня 2024, 12:54
«Сьогодні відзначаємо 145-річчя з дня народження лідера українського державотворення, – зауважив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. – Все своє життя Симон Васильович присвятив Україні, її цінностям. Вів активну журналістську діяльність, працював літературним і театральним критиком. Популяризував Україну за кордоном, зокрема і за допомогою пісні. За дорученням Симона Петлюри на гастролі вирушили диригенти Олександр Кошиць та Кирило Стеценко з колективом. Саме під час турне на весь світ залунав різдвяний «Щедрик» Миколи Леонтовича. Виступи принесли популярність як виконавцям, так і музичній композиції».
Ще з юних літ у світогляді Симона Петлюри зароджувалися і формувалися сміливі ідеї щодо українського національно-визвольного руху. У важких зовнішніх і внутрішніх умовах полтавець очолив Директорію УНР та став головним отаманом військ УНР.
«Як і понад 100 років тому, нині позиція та настанови нашого земляка знаходять відгук у серцях українців. Ми боремося, ми переможемо», – додав Філіп Пронін.
На архівних фото – Симон Петлюра (м. Кам’янець-Подільський, серпень 1919 р.), будинок у Полтаві, в якому мешкала його родина. Полтавська духовна семінарія (поштівка поч. ХХ ст.) та група учнів, що була виключена із навчального закладу внаслідок політичних заворушень (1902 р.) Присяга вояків УНР на вірність Директорії, (серпень 1919 р.)
Підпишіться, щоб отримувати листи.