Завершено відбір громад та закладів професійно-технічної освіти, які працюватимуть за напрямом «DECIDE: ПРОФТЕХ»
Завершено відбір громад та закладів професійно-технічної освіти, які працюватимуть за напрямом «DECIDE: ПРОФТЕХ» Швейцарсько-український проєкт DECIDE.
Упродовж квітня-травня 2024 року Комісія з відбору отримала і розглянула 27 поданих на конкурс заявок від 6 регіонів-партнерів, визначених спільно з Міністерство освіти і науки України. На першому етапі Комісія відібрала 16 заявок. На другому етапі команда будівельних консультантів проєкту DECIDE відвідала 16 профтехів. Водночас Комісія провела співбесіди з учасниками конкурсу — за участі ОВА, які подавали заявки, закладів професійної освіти та територіальних громад.
Отже, вітаємо переможців конкурсного відбору партнерів з реалізації напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ»:
Вище професійне училище № 7 м. Кременчука / Кременчуцька міська територіальна громада;
Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського / Решетилівська міська територіальна громада.
«Щодня профтехи, як й інші українські заклади освіти, потерпають від наслідків російської агресії. На жаль, неможливо зарадити цій повномасштабній трагедії одним рішенням, але ми намагаємося дати закладам професійної освіти інструменти для розвитку. Вкотре дякую Швейцарії за розпочату підтримку реформи професійної освіти в Україні. Впевнений, що обрані заклади та громади напрацюють гарні результати, а далі ми зможемо масштабувати їхній досвід на всю країну», — розповів заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.
«Мета нашої роботи з підтримки реформи професійної освіти в Україні — налагодити співпрацю між владою на рівні області та територіальної громади, профтехами, школами та бізнесом. Ідея полягає в тому, щоб ці 5 інституцій взаємодіяли та співпрацювали між собою, допомагаючи дітям у виборі майбутньої професії. Тобто усі 5 сторін мають працювати не паралельно, а як злагоджений механізм. Саме так це відбувається у Швейцарії, Німеччині, Австрії та багатьох інших країнах з розвинутою економікою. Для "DECIDE: ПРОФТЕХ" ми разом з областями-партнерами відібрали 10 профтехів та 10 партнерських громад, в яких будемо працювати зі школами, місцевою владою і бізнесом. Якщо ця модель в пілотних регіонах спрацює, то в наступні роки ми будемо підтримувати й інші області в розбудові такої системи кар’єрного супроводу учнів», — зазначила менеджерка проєкту DECIDE Valentina Poltorak.