06 червня 2024, 11:52
Про це на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини розповіла координаторка напряму протидії торгівлі людьми БО «Світло надії» Тетяна Піценко.
«До нас зверталися постраждалі, які приїхали із деокупованих територій, важко працювали під пильним наглядом та за вказівки російських військ, без їжі та плати, з насильницькими діями вони рили окопи, варили їсти для ворожої армії», – сказала Тетяна Піценко. – Наші фахівці надавали таким людям психологічні консультації, гуманітарну допомогу, забезпечували притулком та допомагали з облаштуванням житла. Також залучали їх до участі в різних проєктах. Зокрема це навчання для підвищення кваліфікації та грантові програми для постраждалих, які прагнуть започаткувати власний бізнес».
За даними останнього дослідження МОМ, кожен другий українець, готовий погодитися хоча б на одну ризиковану пропозицію роботи за кордоном чи в Україні. Серед ризиків, на які готові піти українці, – праця без офіційного працевлаштування; у закритих приміщеннях без можливості вільно покинути робоче місце; зберігання паспорта та особистих речей у роботодавця; готовність працювати в обмін на безкоштовне проживання/харчування тощо.
Також в області триває Всеукраїнська інформаційна кампанія «Тобою скористалися». Її мета – підвищити обізнаність українців про сучасне рабство та як йому протидіяти. У межах кампанії в Полтаві протягом шести місяців уже курсує брендований мікроавтобус за маршрутом №29 Горбанівка-Яківці.
«Ми прагнемо, щоб завдяки цій рекламі пасажири побачили реальні історії експлуатації та торгівлі людьми, а також дізнались, як вберегти себе та куди звернутися за допомогою», – сказала Тетяна Піценко.
Інформаційна кампанія впроваджуватиметься в громадському транспорті 10 міст України, а також у потязі Інтерсіті.
Її реалізує представництво МОМ в Україні спільно з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства юстиції Швеції.
Підпишіться, щоб отримувати листи.