В умовах воєнного стану послуга “муніципальна няня” набуває все більшої актуальності особливо для внутрішньо переміщених осіб з дітьми, які змушені покинути роботу, житло та інтегруватися до життя в нових громадах.
11 червня цього року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2024 №664, якою на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення розширено перелік категорій громадян, які можуть скористатися послугою “муніципальної няні”. Так, згідно прийнятого рішення Уряду, послуга поширюється на:
• дітей внутрішньо переміщених осіб до 3 років;
• дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей до 6 років (раніше компенсація призначалась до досягнення 3-х років);
• дітей до 6 років, один з батьків (опікунів) яких є особою з інвалідністю I чи II групи (раніше – це були діти віком до 3 років);
• дітей до 6 років, які мешкають на територіях, де не функціонують заклади дошкільної освіти.
Батьки (опікуни) дітей, які є внутрішньо переміщеними особами або проживає на території де не функціонують заклади дошкільної освіти, мають право на відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною ,,муніципальна няня”, за умови, якщо вони працюють, здійснюють підприємницьку діяльність, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації, перебувають на обліку безробітні (не більше 6 місяців), беруть участь у громадських роботах або у заходах, необхідних для забезпечення оборони України. Послугу „муніципальна няняˮ може надавати будь-яка фізична особа – підприємець, яка має право на здійснення відповідних видів економічної діяльності (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) або юридична особа, що надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), за винятком державних і комунальних закладів дошкільної освіти.
Фізична особа – підприємець може забезпечувати догляд одночасно не більше як за трьома дітьми, юридична особа - не більше ніж за шістьма дітьми. Компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року (у 2024 році - 42,60 грн), за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць. При цьому розмір компенсації не може перевищувати фактичну вартість послуги “муніципальна няня”, сплачену заявником.
Максимальний розмір компенсації у 2024 р. становить 7029 грн на місяць.
Компенсація послуги муніципальна няня не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.
Підпишіться, щоб отримувати листи.