24 червня 2024, 15:37
На засіданні фахівці Бюро економічної безпеки акцентували, що замовник не мав підстав для укладення договору без проведення торгів. Винятком могла бути причина, що послуги пов’язані з попереднім договором та їх виконує той же підрядник. На це й посилалися представники громади. Експерти БЕБ наголосили, що за першим договором закуповували лише послуги з ямкового ремонту, а за другим додалися й дорожні знаки, що не робить угоди пов’язаними, оскільки предмет закупівлі різний.
Звернули й увагу, що на встановлення знаків громада проводила іншу закупівлю. Останню перевірив Антимонопольний комітет і зобов’язав скасувати рішення про переможця тендеру й повторно розглянути іншу, дешевшу пропозицію. Тоді замовник цю закупівлю скасував, пославшись на відсутність необхідності в цих дорожніх знаках. Проте вона виникла у прямому договорі.
«Фахівці БЕБ акцентували, що укладений прямий договір має ознаки нікчемного, а якщо надалі за ним продовжуватимуться відносини, це створює ризик безпідставного перерахування бюджетних коштів, їх розтрати. Рекомендацію відправили замовнику. Аудитори розпочали моніторинг, зокрема проаналізують правильність та законність застосування самої процедури. Результати оголосять на наступних засіданнях робочої групи «Прозорість і підзвітність». Тримаємо питання на контролі», – сказав начальник ОВА Філіп Пронін.
Підпишіться, щоб отримувати листи.