Програма ментального здоров’я «Ти як?» впроваджується в усіх сферах суспільного життя. В області було проведено оцінку та аналіз потреб отримувачів і надавачів послуг у сфері психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. Здійснено також картування сервісів та послуг.
На сьогодні Полтавщина посідає 4 місце в Україні щодо проходження фахівцями закладів охорони здоров’я освітнього курсу за програмою mhGAP.
«Нині у нас законтрактовано 38 закладів охорони здоров’я комунальної власності та 5 приватної за пакетом “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Але при цьому треба наголосити, що сімейний лікар надає психічну підтримку пацієнту незалежно від того, чи має амбулаторія відповідний пакет», – зазначила регіональна координатора Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я Юлія Ющенко.
В області активно проводяться тренінги для підвищення професійної майстерності та попередження професійного вигорання фахівців закладів охорони здоров’я. З липня 2023 року по червень 2024 року навчання пройшли понад 1,2 тис. медичних працівників.
«Фахівці соціальної сфери у громадах області надають неспеціалізовану підтримку зі збереження ментального здоров’я вразливим групам населення. Її отримали 2495 людей, які пережили стресові події в умовах військової агресії», – розповіла Юлія Ющенко.
Впроваджується програма ментального здоров’я «Ти як?» і в закладах освіти та культури області.
«Задля досягнення високої синергії на шляху реалізації пріоритетних цілей Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» необхідно створити в регіоні модель ефективної й системної взаємодії всіх стейкхолдерів, поширювати практики проведення спільних інформаційно-просвітницьких, адвокаційних кампаній тощо, орієнтуючись на потреби та інтереси населення», – наголосила Юлія Ющенко.
Підпишіться, щоб отримувати листи.