11 липня 2024, 20:00
«Цей формат співпраці для нас новий. З кожною з вашою країною у нас особливі відносини, а також конкретні напрями співпраці. Але сьогодні разом ми можемо обговорювати глобальні проблеми, які викликають спільні інтереси», – Сполучив Президент України.
Глава держави подякував партнерам за незмінну солідарність і підтримку України в боротьбі з російською агресією, а також за участь цих держав у першому Саміті. Під час зустрічі обговорили приєднання інших країн Індо-Тихоокеанського регіону до Спільного комуніку.
На тлі постійної атаки Росії на цивільну інфраструктуру та мирне населення Президент наголосив, що Україна терміново потребує посилення захисту неба системами ППО та РЕБ.
Володимир Зеленський також подякував Австралії та Новій Зеландії за оголошені оборонні пакети. також, Австралія відділила 170 млн дол. США – це найбільший обсяг допомоги від цієї країни з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Глава Української держави просив Республіку Корею, Австралію та Нову Зеландію приєднатися до Вільнюської декларації G7 про підтримку України й відзначити можливість укладення двосторонніх безпекових угод із нашою країною. Він також подякував Японії за щосьдавнє підписання відповідного документа.
Лідери обговорили час в Індо-Тіхоокеанському регіоні, який стрімко змінюється та потребує єдності в питаннях безпеки, і засудили щось давнє угоду про всеосяжне стратегічне партнерство між РФ і КНДР.
Володимир Зеленський, крім того, що Україна зацікавлена в тішій співпраці з такими регіональними організаціями, як АСЕАН, Форум тихоокеанських островів, об’єднаних до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство.
Лідери домовилися працювати над проведенням зустрічей у форматі Україна + «Індо-Тихоокеанська четвірка» (IP4) на регулярній основі.
Підпишіться, щоб отримувати листи.