15 липня 2024, 13:41
Програма включала серію онлайн-заходів із розбудови потенціалу українських бізнес-консультантів для роботи з вітчизняними підприємствами на шляху інтеграції України до ЄС. Також відбувся навчальний візит до Хорватії для вивчення досвіду, отриманого хорватськими бізнес-посередницькими організаціями та підприємствами під час інтеграції Республіки Хорватія до ЄС.
У межах програми провели зустрічі з представниками інституцій, які підтримують розвиток та інтернаціоналізацію хорватського бізнесу.
Також учасники поспілкувалися з керівниками хорватських консалтингових компаній «Best Advisory d.o.o.» та «AVELANT d.o.o.», які охарактеризували процес імплементації реформ у Хорватії під час вступу в ЄС та надали рекомендації щодо підтримки українського бізнесу в умовах євроінтеграції.
«Значну увагу приділили діджиталізації та інноваціям як невід’ємним складовим трансформації бізнесу у післявоєнний період, тому українська делегація відвідала найбільший хорватський інноваційний центр «ZICER – Zagrebački Inovacijski Centar» та офіс хорватського постачальника комплексних рішень для провідних виробників автомобілів «Rimac Technology d.o.o.», – розповілв Світлана Туль. – Отримані знання та практичні навики сприятимуть розширенню послуг Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» щодо залучення грантових коштів ЄС для підвищення стійкості МСП, зовнішньоекономічної діяльності та підтримки інноваційного розвитку локального бізнесу в контексті інтеграції України в ЄС».
Довідково: Навчальна програма «EU Regulations Exchange Croatia - Ukraine: Consultancy Capacity Building» реалізується в рамках Програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Виконавцем Програми виступає хорватська консалтингова компанія «Best Advisory d.o.o.».
Нагадаємо, процес переговорів про вступ України до Євросоюзу має супроводжуватись інтеграцією українського бізнесу до Єдиного ринку шляхом налагодження співпраці з новими діловими партнерами в ЄС, відновлення ланцюгів постачання та сертифікації продукції. Тому Агенції регіонального розвитку можуть виступати бізнес-посередницькими організаціями, які сприятимуть пришвидшенню адаптації українських підприємств до вимог ведення господарської діяльності в ЄС.
Підпишіться, щоб отримувати листи.