18 липня 2024, 13:36
У фокусі уваги – заклади освіти в громадах Полтавського району. Заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський ознайомилися з роботою Нехворощанського, Андріївського та Руденківського ліцеїв, а також закладу дошкілля. Поспілкувалися з адміністрацією закладів, визначили проблемні моменти.
Як розповіла директор Нехворощанського ліцею Тетяна Грицай, освітні послуги в закладі здобувають 246 учнів. Форма навчання – офлайн. Тут впроваджене профільне навчання за технічним напрямом. Є 6 інклюзивних класів, у яких навчаються діти з особливими освітніми потребами. В ліцеї подбали про безпеку учнів – наявне укриття на 350 місць. Встановлені системи відеоспостереження, сигналізації та системи оповіщення про пожежу.
«У Нехворощанській громаді ознайомилися із реконструкцією будівлі ясла-садка «Сонечко», – розповів Антон Чубенко. – Питання реконструкції закладу дошкілля виникло через те, що старе приміщення 1910 року забудови перебувало в аварійному стані. Реалізація проєкту передбачала співфінансування – кошти державної субвенції та місцевого бюджету. Реконстуркція закладу дошкільної освіти – вагома інвестиція у формування сучасного освітнього простору громади».
Протягом 2023-2024 років виконано цикл внутрішніх та зовнішніх робіт. До проведення реконструкції будівля закладу дошкільної освіти була розрахована на 30 дитячих місць, а після – до 60 вихованців.
Також у межах поїздки відвідали опорний заклад Руденківський ліцей. Як розповів очільник закладу Андрій Дігтяр, освіту тут здобувають 368 дітей. Заклад має протирадіаційне укриття потужністю 400 місць. Навчання проводять офлайн. У ліцеї потужний педагогічний колектив. Постійно працюють над поліпшенням матеріально-технічної бази.
Відвідав Антон Чубенко і Андріївський ліцей. Як розповіла директор Оксана Борсук, свого часу заклад потрапив до переліку об’єктів «Великого будівництва». Триває капітальний ремонт комплексу приміщень. Фінансується даний проєкт за кошти Європейського інвестиційного банку.
У ліцеї здобувають освіту 104 дитини. Запроваджене профільне навчання за філологічним та технологічним профілями.
Ліцей функціонує за павільйонною системою. Школа має власну сучасну котельню, обладнану модулями нагріву та водонапірну вежу, 3 станції біологічної очистки, власний автопарк. У закладі облаштоване укриття на 150 місць. Встановлені системи сигналізації та оповіщення про пожежу.
«Завдяки нашим захисникам і захисницям, які щодня протистоять збройній агресії та боронять нашу державність, на Полтавщині функціонує і розвивається освітній простір. Це – пріоритет. Сьогодні працювали в трьох ліцеях Полтавського району, спілкувалися з колективами. Заклади освіти вже активно готуються до нового навчального року. Працюють над посиленням матеріально-технічної бази. Головне – забезпечити доступ до безпечної та якісної освіти кожній дитині», – зауважив Антон Чубенко.
Підпишіться, щоб отримувати листи.