У межах цієї ініціативи співробітники Пирятинської міської ради пройшли спеціалізоване навчання й розробили План місцевого економічного розвитку. У 2021 році громада взяла участь у пілотному грантовому конкурсі ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання», стала однією з чотирьох громад-переможниць та отримала 1 млн євро.
1 лютого 2022 року команда міської ради офіційно розпочала працювати над втіленням проєкту. Але після повномасштабного російського вторгнення кошти проєкту стало можливим використовувати тільки «на нагальні потреби, пов'язані з війною, або на забезпечення продовольчої безпеки». Пирятинська міська рада обрала продовольчу безпеку.
Громаді вдалося створити 67 мікротепличних господарств різних форм власності, котрі забезпечили теплицями й обладнанням для крапельного зрощення. Придбали 5 тракторів з 14-ма комплектами навісного обладнання, зерно-пакувальні машини, а також прес-підбирач. Цьогоріч відкрили автоматизований цех для виробництва хлібобулочних виробів, три молочні міні-ферми. У планах створення цеху з виробництва м'ясних і ковбасних виробів.
Окремим здобутком стало створення п’яти коворкінгів, де і дорослі, і діти отримують професійні навички з тих чи інших напрямків, навчаються заробляти гроші, проходять психологічну реабілітацію чи просто весело проводять час. У гончарному коворкінгу відбуваються не тільки гурткові заняття, але й шкільні уроки з образотворчого мистецтва та трудового навчання. Нині працюють над виходом на новий рівень: працюють над створенням низки сувенірної продукції для громади (брендованих тарілок, чашок, різноманітних фігурок тощо.
Постійним замовником виробів гончарного коворкінгу є фудпроцесинговий (кулінарний) коворкінг. Тут не просто готують їжу разом зі старшокласниками, їх також навчають нарізати продукцію, розраховувати вагу тих чи інших продуктів у стравах, застосовувати різноманітне новітнє обладнання тощо. Діти працюють офіціантами, промоутерами, продавцями. За три роки фудпроцесинговий коворкінг відвідали понад 500 мешканців громади. Вони розробили та протестували багато рецептів із місцевої сировини, насамперед з овочів, ягід та фруктів, що вирощують у садовому коворкінгу. Це і традиційні обідні страви, і кондитерські вироби, і пастила з морозивом.
Садовий коворкінг починався зі шкільного саду, де росли переважно яблуні та малина. Нині це основа курсу шкільного підприємництва. Частина соціального підприємництва – благодійність. Завдяки газонокосарці, придбаній на грантові кошти, штатні дорослі працівники садового коворкінгу косять траву біля будинків соціально вразливих мешканців громади, а також біля будинків загиблих та поранених бійців Збройних Сил України. А за допомогою міні-трактора – саджають чи збирають картоплю на їхніх присадибних ділянках. Діти завжди поруч з дорослими, вони вчаться опановувати сільськогосподарську техніку, та допомагати тим, хто потребує допомоги. Часто до них долучаються звичайні жителі громади чи навіть жителі інших громад.
Артшвейний коворкінг шиє брендований одяг і робить брендований посуд для фудпроцесингового коворкінгу, брендовані сувеніри для Пирятинської міської ради, а також здійснює цілу низку замовлень громади: від пошиття прапорів до шевронів.
Дещо окремо – в силу своєї специфіки – стоїть Інноваційний 3D коворкінг. Виник він на базі Пирятинського центру дитячо-юнацької творчості. Заняття відвідують діти, які цікавляться технікою.
Коворкінги надзвичайно пожвавили життя громади. Завдяки проєкту ми створили близько сорока нових робочих місць.
Подробиці – за посиланням.
Підпишіться, щоб отримувати листи.