• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Коворкінги Пирятинської громади: нові робочі місця і розвиток економіки

24 липня 2024, 10:12

  • Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій
  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Гончарний Коворкінг

У Пирятинській громаді за допомогою міжнародних грантових програм об’єднують місцевих жителів, навчають дітей заробляти гроші, проводять сеанси психологічної реабілітації.

У межах цієї ініціативи співробітники Пирятинської міської ради пройшли спеціалізоване навчання й розробили План місцевого економічного розвитку. У 2021 році громада взяла участь у пілотному грантовому конкурсі ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання», стала однією з чотирьох громад-переможниць та отримала 1 млн євро.

1 лютого 2022 року команда міської ради офіційно розпочала працювати над втіленням проєкту. Але після повномасштабного російського вторгнення кошти проєкту стало можливим використовувати тільки «на нагальні потреби, пов'язані з війною, або на забезпечення продовольчої безпеки». Пирятинська міська рада обрала продовольчу безпеку.

Громаді вдалося створити 67 мікротепличних господарств різних форм власності, котрі забезпечили теплицями й обладнанням для крапельного зрощення. Придбали 5 тракторів з 14-ма комплектами навісного обладнання, зерно-пакувальні машини, а також прес-підбирач. Цьогоріч відкрили автоматизований цех для виробництва хлібобулочних виробів, три молочні міні-ферми. У планах створення цеху з виробництва м'ясних і ковбасних виробів.

Окремим здобутком стало створення п’яти коворкінгів, де і дорослі, і діти отримують професійні навички з тих чи інших напрямків, навчаються заробляти гроші, проходять психологічну реабілітацію чи просто весело проводять час. У гончарному коворкінгу відбуваються не тільки гурткові заняття, але й шкільні уроки з образотворчого мистецтва та трудового навчання. Нині працюють над виходом на новий рівень: працюють над створенням низки сувенірної продукції для громади (брендованих тарілок, чашок, різноманітних фігурок тощо.

Постійним замовником виробів гончарного коворкінгу є фудпроцесинговий (кулінарний) коворкінг. Тут не просто готують їжу разом зі старшокласниками, їх також навчають нарізати продукцію, розраховувати вагу тих чи інших продуктів у стравах, застосовувати різноманітне новітнє обладнання тощо. Діти працюють офіціантами, промоутерами, продавцями. За три роки фудпроцесинговий коворкінг відвідали понад 500 мешканців громади. Вони розробили та протестували багато рецептів із місцевої сировини, насамперед з овочів, ягід та фруктів, що вирощують у садовому коворкінгу. Це і традиційні обідні страви, і кондитерські вироби, і пастила з морозивом.

Садовий коворкінг починався зі шкільного саду, де росли переважно яблуні та малина. Нині це основа курсу шкільного підприємництва. Частина соціального підприємництва – благодійність. Завдяки газонокосарці, придбаній на грантові кошти, штатні дорослі працівники садового коворкінгу косять траву біля будинків соціально вразливих мешканців громади, а також біля будинків загиблих та поранених бійців Збройних Сил України. А за допомогою міні-трактора – саджають чи збирають картоплю на їхніх присадибних ділянках. Діти завжди поруч з дорослими, вони вчаться опановувати сільськогосподарську техніку, та допомагати тим, хто потребує допомоги. Часто до них долучаються звичайні жителі громади чи навіть жителі інших громад.

Артшвейний коворкінг шиє брендований одяг і робить брендований посуд для фудпроцесингового коворкінгу, брендовані сувеніри для Пирятинської міської ради, а також здійснює цілу низку замовлень громади: від пошиття прапорів до шевронів.

Дещо окремо – в силу своєї специфіки – стоїть Інноваційний 3D коворкінг. Виник він на базі Пирятинського центру дитячо-юнацької творчості. Заняття відвідують діти, які цікавляться технікою.

Коворкінги надзвичайно пожвавили життя громади. Завдяки проєкту ми створили близько сорока нових робочих місць.

 

Подробиці – за посиланням.

Поділитись

Теги

економіка
громади
Полтавщина

Новина за темою

Сталий розвиток і сертифікація: гайд та послуга від Офісу з розвитку підприємництва та експорту
24/07/2024
«ANUGA 2025»: до участі запрошують виробників молочної та органічної продукції Полтавщини
24/07/2024
Полтавська ОВА долучилася до першого засідання керівного комітету проєкту «Відновлення та посилення спроможностей громад»
24/07/2024
Кулінарний Коворкінг

Кулінарний Коворкінг

Садівничий Коворкінг

Садівничий Коворкінг

Швейний Коворкінг

Швейний Коворкінг

Інноваційний Коворкінг

Інноваційний Коворкінг

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Зараз на робочих рівнях між Україною та США з’ясовують усі деталі щодо постачання оборонної підтримки – звернення Президента Зараз на робочих рівнях між Україною та США з’ясовують усі деталі щодо постачання оборонної підтримки – звернення Президента
02/07/2025
На Полтавщині за підтримки УВКБ ООН відремонтували гуртожиток для ВПО
02/07/2025
У Кременчуці відкрили меморіальну дошку захиснику Михайлу Кравченку
02/07/2025
На Полтавщині відкрили ще один простір соціальної адаптації
02/07/2025
«Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії!
02/07/2025
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів
02/07/2025
Пліч-о-пліч із тими, хто захищав Україну: стартує другий етап відбору фахівців із супроводу ветеранів й ветеранок
02/07/2025
Онлайн-курс із цифрової безпеки: «Very Verified 2.0»
02/07/2025
Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду: покрокова інструкція
02/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту