• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Пріоритет — сімейне виховання: Полтавщина розпочинає реалізацію реформи системи догляду та підтримки дітей

10 серпня 2024, 09:47

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Служба у справах дітей
В. Василенко

Полтавська область стала одним із 10 демонстраційних регіонів України, де впроваджуватимуться нові підходи до забезпечення права кожної дитини зростати в сімейному оточенні. 9 серпня відбулося перше засідання регіональної Координаційної ради, яка відповідатиме за планування, впровадження та моніторинг реформи системи догляду та підтримки дітей в області.

До участі долучились начальник Полтавської військової адміністрації Філіп Пронін, заступник голови Полтавської ОВА Володимир Василенко, голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова, представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, МБО БФ «СОС Дитячі містечка» Україна та інші члени Координаційної ради.

 

«Останні кілька років наше життя сповнене постійних викликів. Нині, як ніколи, діти потребують любові, турботи та підтримка дорослих. На Полтавщині проживає понад 1900 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 93% виховуються в сімейних формах. Ставимо за мету, щоб усі 100% зростали в родині, були захищеними та мали умови для всебічного розвитку. Докладаємо максимум зусиль, щоб реформа мала якнайбільше позитивних зрушень. Прагнемо, щоб область стала прикладом для інших регіонів», – зазначив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

 

В області 139 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, все ще перебувають в інституційних закладах на цілодобовому утриманні. Найбільше таких дітей у Полтавській громаді – 33, Кременчуцькій – 14 та Миргородській – 13. Загалом же 1138 дітей в регіоні цілодобово перебувають в закладах, хоч переважна більшість із них і мають батьків, не обмежених в батьківських правах. Тож, першочергова задача Координаційної ради – провести детальний аналіз ситуації в регіоні та розробити план дій для кожної громади, аби всі ці діти повернулися до своїх біологічних родин, а у разі неможливості цього з якихось обставин – знайшли нові через усиновлення чи сімейні форми виховання.

 

«Усі діти живуть і розвиваються не десь “на національному рівні”, а в конкретних громадах. Тому сприятливі умови для їхнього розвитку мають бути створені на місцях – там, де діти зростають. Наша задача – забезпечити, щоб кожна дитина виховувалась у сімейному оточенні, адже саме там вона може найкраще розвинути свій потенціал. В умовах, коли Україна щоденно втрачає людський капітал, а рівень народжуваності значно знизився, ми не маємо права втратити жодну дитину чи сім'ю. Тож мусимо підтримати кожну родину, яка має потенціал виховувати свою дитину, а якщо з певних причин це неможливо – створити альтернативні сімейні форми виховання, щоб діти не потрапляли в інституційні заклади, а продовжували зростати в сімейному оточенні», – зазначила голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.

 

Реалізація Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні передбачає комплексний підхід. Це і підтримка вразливих родин для запобігання вилученню дітей, і розвиток сімейних форм виховання, і впровадження заходів та послуг для реінтеграції дітей із інституційних закладів в громади та сім’ї. 

 

«Ми раді розпочати координацію реформи системи догляду та підтримки дітей у Полтавській області, співпрацюючи як із Координаційним центром, так і з регіональними та місцевими органами влади. Ми з нетерпінням чекаємо на реалізацію спільних ініціатив із захисту дітей, які також включатимуть освітній, медичний, соціальний захист та інші сфери, щоб зміцнити родини, запобігти розлученню дітей із батьками, створити альтернативні сімейні форми виховання та трансформувати заклади інституційного догляду. Наша мета — поширювати сприятливі сімейні умови для всіх дітей на Полтавщині. Я впевнений, що досвід Полтави стане успішною моделлю для наслідування», – зазначив Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде.

 

Як одна з демонстраційних областей Полтавщина отримає підтримку у впровадженні пілотних проєктів, які допоможуть забезпечити дітям можливість проводити своє дитинство в сімейному оточенні, поряд із турботливими дорослими, а не в інституційних закладах. Такі проєкти будуть впроваджуватись у 5 громадах області: Кременчуцькій, Лубенській, Щербанівській, Шишацькій, Миргородській.

На цьому шляху ресурсами та експертизою їм допомагатимуть партнери області — Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та благодійна організація «СОС Дитячі містечка» Україна.

 

«Тільки в партнерстві можливо досягти реальних змін для дітей і сімей. Ми розглядаємо Полтавську область як стратегічну та готові інвестувати свій досвід, методики роботи і фінансові ресурси для впровадження соціальних послуг та покращення якості догляду та підтримки дітей», – зазначила директорка департаменту з розвитку програм МБО БФ «СОС Дитячі містечка» Україна Дар'я Касьянова.

 

До складу Координаційної ради увійшли представники обласної влади, громадського сектору та міжнародних організацій. Діяльність регіональної координаційної ради           підтримуватиме Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей: буде надано допомогу з аналізом ситуації в регіоні та громадах, розробкою регіонального плану і реалізацією Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні.

 

Поділитись

Теги

діти
Філіп Пронін

Новина за темою

Освітній фронт: як трансформуються учнівські інтелектуальні змагання
10/08/2024
Запуск вебпорталу Державної служби України у справах дітей
10/08/2024
З Полтавщини 6 команд – переможниць фінальних ігор «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч» їдуть відпочивати
10/08/2024
Книжка (2)

Книжка (2)

Нарада (90)

Нарада (90)

Ф. Пронін (3)

Ф. Пронін (3)

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Звернення Президента до учасників гала-вечері з нагоди початку данського головування в Раді ЄС Звернення Президента до учасників гала-вечері з нагоди початку данського головування в Раді ЄС
03/07/2025
У Полтавській ОВА відреагували  на ситуацію, яка сталася під час повітряної тривоги 3 липня
03/07/2025
Колектив Полтавська ОВА висловлює співчуття з приводу смерті співробітника
03/07/2025
Вебінар для українського бізнесу: Вихід на ринки ОАЕ, Близького Сходу та Африки з «Nazovni» та партнерами
03/07/2025
У Полтавській області запроваджено системний моніторинг стану ветеранської політики
03/07/2025
Компенсація постраждалим від вибухонебезпечних предметів
03/07/2025
ДСНС завершила аварійно-відновлювальні роботи після обстрілу Полтавської громади
03/07/2025
Психологічна підтримка для постраждалих від російської атаки в Полтаві наживо і онлайн
03/07/2025
Триває прийом робіт на Конкурс дитячих фотографій «Заповідний край»
03/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту