Тренінги проводила команда сертифікованих тренерів програм із психічного здоров’я FHI360 за сприяння регіональної координаторки Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлії Ющенко.
Медичні працівники підвищили свою кваліфікацію в галузі психічного здоров’я: розглянули реальні кейси та відпрацювали на практиці алгоритми діагностики й лікування поширених психічних розладів (депресії, гострої реакції на стрес, посттравматичного стресового розладу, суїцидальної поведінки тощо), отримали необхідні інструменти для інтеграції послуг ыз психічного здоров’я у свою повсякденну практику.
«Я дуже рада, що мала можливість взяти участь у цьому навчанні, і вражена наскільки актуальними і корисними є матеріали тренінгу для нашої роботи. Отримані знання мотивують на впровадження нових підходів у взаємодії з пацієнтами, до більш комплексної їх підтримки. І я впевнена, що це позитивно вплине на їхнє одужання», – розповіла головна медична сестра КНП «Зіньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Юлія Дорошенко.
«Доказові послуги у сфері психічного здоров’я – це не просто рекомендації, а інструмент, який дозволяє нашим пацієнтам отримувати найефективнішу допомогу. Інтегруючи такі послуги в систему первинної та вторинної медичної допомоги, підвищуючи рівень професійних компетенцій медичних фахівців у сфері ПЗПСП, ми забезпечуємо безперервність і доступність послуг, підвищуємо якість життя наших громадян та зменшуємо соціальний тягар психічних розладів», – говорить регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко:
Завдяки цій ініціативі, станом на сьогодні сертифікати про проходження курсу mhGAP у різних форматах отримали вже 4783 фахівці закладів охорони здоров’я Полтавщини. Серед них 721 лікар загальної практики сімейної медицини та 2783 середніх медичних працівники.
За пакетом № 51 «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» Програми медичних гарантій НСЗУ на 2024 рік на Полтавщині законтрактовано лікарень комунальної форми власності та 5 приватних.
Знайти потрібного фахівця у громаді, в обласному центрі, будь-де дозволить онлайн-мапа https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-psychiatry на сайті Національної служби здоров'я України, або за номером 16-77 гарячої лінії НСЗУ. Оператори назвуть найближчий медзаклад, де ви отримаєте послугу з ментального здоров’я, чи допоможуть вирішити інші запити. Така послуга з охорони психічного здоров’я є абсолютно безоплатною.
#тияк
Підпишіться, щоб отримувати листи.