Урядовці, народні депутати, представники місцевої влади, міжнародні партнери й інші учасники заходу у змішаному форматі також розглянули практичні аспекти та пріоритетні напрями виконання Стратегії, що була прийнята на національному та регіональному рівнях.
В обговоренні взяв участь заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко. Він підкреслив, що питання підтримки та забезпечення потреб ВПО є пріоритетними у діяльності облвійськадміністрації.
«Серед важливих питань вирішуються житлові, зайнятість внутрішньо переміщених осіб, соціальний захист та надання якісних медичних послуг, – розповів Володимир Василенко. – Нині тривають комплексні ремонтні роботи з облаштування житла, зокрема в трьох гуртожитках та санаторії, куди планується поселити до ВПО. У дев’яти громадах Полтавщини є фонди житла тимчасового призначення, де проживають ВПО. Крім того, по громадах провели моніторинг об’єктів та виявили понад 100 житлових будинків, які можуть бути віднесені до відумерлої спадщини. 32 об’єкти вже прийнято до комунальної власності територіальних громад області для майбутнього поселення сімей ВПО».
Працевлаштування внутрішньо переміщених осіб є важливою умовою їх інтеграції в громадах. Протягом січня-липня 2024 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 3055 ВПО у статусі безробітного. Працевлаштовано на вільні робочі місця 834 людини, на громадські роботи – 76 людей, 400 направлені на суспільно корисні роботи за проєктом «Армія відновлення», 25 отримали мікрогранти на створення чи розвиток бізнесу в межах державної програми «єРобота».
Під час виступу Омбудсман України Дмитро Лубінець наголосив на залученні представників держустанов, місцевих органів влади, а також Рад з питань ВПО для ефективного захисту прав ВПО. У заході взяв участь представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Полтавській області Владислав Носенко.
0052 AK 00056
0048 AK 00048
0042 AK 00034
0038 AK 00026
0022 AK 09997
Підпишіться, щоб отримувати листи.