22 серпня 2024, 16:36
Власова Катерина Вікторівна народилася 22 червня 1994 року у Полтаві. Художню освіту здобула у 2016 році в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка на архітектурному факультеті, кафедра образотворчого мистецтва.
Навчалась у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка, інституту культури і мистецтв на кафедрі образотворчого мистецтва та професійної майстерності, де у 2018 році отримала ступінь магістра – художник, викладач закладів вищої освіти.
Катерина учасниця та переможниця багатьох мистецьких виставок і конкурсів. Серед них І всеукраїнська виставка «Сучасне «мистецтво вогню» України», виставка художньої кераміки «Весняні аркади», міжнародне бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського, всеукраїнська різдвяна виставка, всеукраїнська виставка-конкурс «Етнопосуд-2019», всеукраїнська виставка до Дня Незалежності України, виставка художньої кераміки «Viewpoint», персональна виставка художньої кераміки «Природа. Вібрації. Фактури», міжнародний конкурс керамічних пластів на тему: «Бойчук і бойчуківці: сучасний погляд», виставка сучасної української кераміки «Випалюй!», фестиваль сучасної української кераміки «ЦеГлина – 2023», художня виставка в Галереї мистецтв до дня народження Тараса Шевченка.
Окрім виставок, керамістка приймає участь у симпозіумах та фестивалях: 2013 – 2015 роки міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне», всеукраїнський симпозіум художньої кераміки «Глиняний берег», всеукраїнський симпозіум вогняної скульптури «Скіфія, скіф і я», участь в керамічній резиденції Gudenky в рамках проєкту «Випалюй!». 2019-2021 роки міжнародний гончарний фестиваль «Не святі горшки ліплять», учасниця керамічного проєкту «Вікна».
У 2023 році майстриня всупила до Національної спілки художників України.
Керамічні роботи майстрині зберігаються у Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні», Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному, музеї-садибі Олександри Селюченко, у музеї національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», у санаторії «Одеса», у Решетилівському художньому професійному ліцеї та інших музеях України.
З 2017 – 2023 роки, керамістка викладала у Решетилівському художньо професійному ліцеї, до 2021 року була викладачем у школі неформальної освіти «Камбала». Зараз Катерина живе у Полтаві та творчо працює у своїй майстерні «Algorythm_ceramics» в якій створює чудові керамічні вироби, а також проводе майстер-класи.
Куратор виставки – Кондратенко М. Д., завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу виставкової роботи.
Виставка «Жити життя» працюватиме у флігелі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського до 22 вересня 2024 року з 9:00 – 17:00, без вихідних. Ласкаво просимо!
Підпишіться, щоб отримувати листи.