Тренінги відбулися в межах проєкту «Гуманітарна солідарність: підтримка уразливих груп в умовах збройного конфлікту», що реалізується благодійною організацією «Світло надії» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та у співпраці з Полтавським державним медичним університетом.
Учасники поглибили знання про психічне здоров'я й особливості надання допомоги людям із психічними розладами, здобули навички базової оцінки психічного стану. Також ознайомилися з методами профілактики психічних захворювань, запобігання стигматизації та дискримінації, базовими навичками самодопомоги й інструментами формування резильєнтності. Розглянули питання міждисциплінарної співпраці й алгоритму перенаправлень між медичними і соціальними сервісами, що є важливим на шляху створення інклюзивного та підтримуючого середовища.
«Упродовж багатьох років наша організація допомагає людям, які опинились у скрутних життєвих обставинах, – розповіла виконавча директорка БО «Світло надії» Марія Бондаренко. – І сьогодні для нас є пріоритетними виклики, які постали внаслідок гуманітарної кризи на фоні повномасштабної війни в Україні. Турбота про ментальне здоров’я людей є необхідною умовою для побудови здорового й щасливого суспільства та водночас спільною відповідальністю. Цей проєкт є однією з низки наших ініціатив у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, і ми продовжуємо активно працювати, щоб забезпечити доступність якісних психосоціальних послуг для всіх, хто потребує. Водночас розуміємо, наскільки сьогодні важливо підтримати наших надавачів послуг, створити для них можливості як для професійного зростання, так і збереження особистих ресурсів, запобігти професійному вигоранню».
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко розповіла про розбудову системи надання психосоціальної підтримки в області.
«Ми прагнемо створити сучасну систему психосоціальної підтримки, яка відповідає найвищим стандартам та здатна задовольнити потреби й запити суспільства, – зауважила Юлія Ющенко. – Працюючи над розвитком та удосконаленням доступних, комплексних та гнучких послуг у сфері ПЗПСП на Полтавщині, бачимо, наскільки значущим є кадровий ресурс, його потенціал, рівень професійних знань і компетенцій, мотивація. Медичні й соціальні працівники сьогодні відіграють одну з ключових ролей у наданні послуг із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Об'єднуючи їх зусилля, ми створюємо потужну мережу підтримки, яка здатна відповісти на будь-які виклики. Такі тренінги – це не лише можливість отримати нові знання, але й поділитися досвідом і напрацюваннями, налагодити фахову комунікацію й міжсекторальну взаємодію».
#тияк
Підпишіться, щоб отримувати листи.