Рятувально-водолазною службою з початку року врятовано 15 людей, з них 4 дітей, загалом за купальний сезон врятовано 5 людей, з яких 3 – це діти.
Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання громадянами правил безпечної поведінки. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.
Перед початком купального сезону в громадах області проводили роботу щодо визначення місць для масового відпочинку населення на водних об’єктах, встановлення попереджувальних знаків про заборону купання у невстановлених місцях, створення сезонних рятувальних постів, обстеження дна акваторій пляжів загального користування.
В області офіційно визначено місцевими органами влади 79 місць відпочинку на воді, 36 місць мають у володінні пляжі, з них 17 обладнано відповідно до наказу МВС України від 10.04.2017 р. № 301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України».
Рятувально-водолазними службами видано 32 паспорти підводної частини дна акваторії пляжів та 34 акти водолазного обстеження дна акваторії пляжів, встановлено 19 рятувальних постів, на яких здійснює чергування 58 рятувальників, які пройшли відповідне навчання.
Укладено угоди на постійне обов’язкове аварійно-рятувальне обслуговування водних об’єктів Полтавського, Кременчуцького, Миргородського та Лубенського районів з Комунальною установою «Рятувальна водолазна служба» Полтавської обласної ради.
У Полтавському районі визначено 23 місця масового відпочинку, з яких згідно правил обладнано одне місце. Рятувально-водолазними службами видано 10 паспортів підводної частини дна акваторії пляжів та 10 актів водолазного обстеження дна акваторії пляжів, встановлено 1 рятувальний пост.
У Миргородському районі визначено 29 місць масового відпочинку, з яких згідно Правил обладнано 5 місць. Рятувально-водолазними службами видано 8 паспортів підводної частини дна акваторії пляжів та 8 актів водолазного обстеження дна акваторії пляжів, встановлено 1 рятувальний пост.
В Лубенському районі визначено 2 місця масового відпочинку, з яких згідно Правил обладнано 1 місце, та обладнано одне не визначене стихійне місце масового відпочинку. Рятувально-водолазними службами видано 6 паспортів підводної частини дна акваторії пляжу та 6 актів водолазного обстеження дна акваторії пляжу, встановлено 2 рятувальних пости.
У Кременчуцькому районі визначено 25 місць масового відпочинку, з яких згідно Правил обладнано 10 місць. Рятувально-водолазними службами видано 13 паспортів підводної частини дна акваторії пляжів та 15 актів водолазного обстеження дна акваторії пляжів, встановлено 19 рятувальних постів.
Підпишіться, щоб отримувати листи.