13 вересня 2024, 10:44
ПДАУ
9 вересня голова Ради здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії Полтавського державного аграрного університету Сергій Шабельник відвідав Національний університет біоресурсів і природокористування України, щоб разом із головою Ради аспірантів Національного університету біоресурсів і природокористування України Тимофієм Корнійчуком і головою Ради здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Єлизаветою Бодряго підписати тристоронній меморандум про спільну діяльність.
Це відкриває нові можливості для спільних досліджень, обміну досвідом і реалізації наукових проєктів.
Підписання меморандуму між Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Полтавським державним аграрним університетом і Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» є важливим кроком для розвитку української науки. Співпраця між цими закладами освіти дасть змогу посилити науковий потенціал: об’єднання наукових шкіл і лабораторій створить синергетичний ефект і сприятиме отриманню інноваційних результатів;
Під час візиту до НУБіП України Сергій Шабельник та Єлизавета Бодряго мали змогу ознайомитись із сучасною матеріально-технічною базою закладу та обговорити деталі подальшої співпраці.
ПДМУ
Доцентка кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Юлія Лисанець здобула стипендію Програми академічних обмінів імені Фулбрайта і проходить наукове стажування в Університеті Джонса Гопкінса / Johns Hopkins University, США.
Програма імені Фулбрайта – один із найпрестижніших проєктів міжнародних академічних обмінів, що фінансується урядом Сполучених Штатів Америки й успішно діє з 1946 року в понад 160 країнах світу. Цього року в рамках програми "Fulbright Visiting Scholar" стипендією імені Фулбрайта
відзначено 15 проєктів, представлених науковцями з 11 українських закладів вищої освіти, які працюють у різних галузях знань.
Університет Джонса Гопкінса, заснований у 1876 році, – це перший дослідницький університет Сполучених Штатів Америки, що входить у топ-10 ЗВО країни (National University Rankings) і посідає 15-те місце у світовому рейтингу (World University Rankings).
Проєкт Юлії Лисанець "The Features of U.S. Academic English: Comprehensive Guidelines for Ukrainian Healthcare Students and Researchers" виконується на базі Центру академічного письма Університету Джонса Гопкінса. Метою його є розробка комплексного навчального посібника, присвяченого особливостям наукового стилю американського варіанту англійської мови й адаптованого до потреб українських здобувачів вищої освіти та дослідників у галузі охорони здоров’я.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
У Полтавській політехніці вшанували пам’ять фундатора університетської традиції, ректора 1982-2003 років та патріота України Олександра Григоровича Онищенка (1934–2010)
У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» вшанували пам’ять доктора технічних наук, професора, академіка, заслуженого працівника вищої школи України, кавалера ордена «За заслуги», почесного громадянина міста Полтави, ректора та патріота України Олександра Григоровича Онищенка з нагоди 90-ліття від дня народження. Квіти від рідних, колег, учнів та друзів лягли до меморіальної дошки на Центральному корпусі Полтавської політехніки та до пам’ятника Олександрові Григоровичу на Алеї почесних поховань Центрального цвинтаря Полтави.
Науковиці Полтавської політехніки відвідали Третій Світовий форум українознавчих шкіл.
Захід відбувся з 21 по 23 серпня й зібрав понад 200 учасників з України й 28 країн світу, з-поміж яких Канада, Австралія, ОАЕ, Франція, Польща, Словаччина, Чехія, Німеччина та ін. Учасниками форуму стали освітяни з України та зарубіжжя, практики і науковці, представники влади та українських культурних центрів за кордоном, громадські діячі, усі, хто цікавиться питаннями української освіти у державі та за її межами. Партнером форуму стала Світова Координаційна Виховно- Освітня Рада (СКВОР) Світового Конґресу Українців.
Підпишіться, щоб отримувати листи.