16 вересня 2024, 17:05
Головна мета проєкту – створення нових робочих місць для жінок у сфері громадського транспорту та розвиток їхніх професійних компетенцій та навичок для кращої адаптації до потреб ринку праці у сфері пасажирських перевезень. Програма враховує вимоги транспортної реформи в Україні та європейські стандарти підготовки кадрів у сфері пасажирських перевезень.
Проєкт реалізують ГО «Фундація інституційного розвитку» за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно зі структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.
«Кадрова криза сьогодні торкається фактично всіх галузей, у перевезеннях як вантажних так і пасажирських потреба у кваліфікованих фахівцях також є значною. Лише в регіонах сьогодні потрібно понад 6 тисяч водіїв автобусів на внутрішніх маршрутах. Тому одним із завдань держави є створення доступних умов для перенавчання та опанування нових навичок, зокрема серед жінок. Мета започаткованого проєкту, крім працевлаштування жінок на підприємства, є подолання упереджень щодо залучення жінок у професію водійки автобуса. Впевнений, що цей проєкт стане успішним та буде масштабований надалі», – наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
«Команда ООН Жінки разом з нашими ключовими партнерами з уряду та громадянського суспільства рада підтримати цей проєкт і оголосити наступний етап — реєстрацію для учасниць. Ми знаємо, що сьогодні існує велика потреба у водіях та водійках автобусів по всій країні, і що жінки можуть ефективно зайняти ці робочі місця за умови належної підготовки та створення необхідних умов праці. Під час війни жінки вже роблять багато для підтримки своїх громад, а робота водійками автобусів може стати ще одним вагомим внеском», – зазначає Cабін Фрейзер Гюнеш, представниця ООН Жінки в Україні.
У середньому в системі громадського транспорту у світі близько 19% водійок. Хоча їхня кількість зростає, частка жінок, які працюють водійками на таких видах транспорту, як автобуси, регіональна та приміська залізниця є різною і наразі не є паритетною з водіями-чоловіками.
В Україні цей показник менше 1%, за винятком електротранспорту.
Саме для того, щоб надати можливість навчання та працевлаштування в сфері транспорту більшій кількості жінок, було розроблено пілотний проєкт. Так, якщо жінка віком від 21 до 65 років, проживає в Україні (а саме в м. Київ, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Чернігівській та Миколаївській області), має водійське посвідчення (будь-якої з перелічених категорій «B»/«C»/«CE»/«D1») та досвід водіння понад 3 роки, прагне розширити свої професійні можливості, а в подальшому планує працевлаштуватися водійкою автобуса, вона може долучитися до проєкту.
Під час участі в проєкті учасниці пройдуть перепідготовку та перекваліфікацію для приведення навичок у відповідність до вимог реформування автобусних перевезень в Україні та міжнародних стандартів. Передбачено навчання для 100 жінок.
Учасниць проєкту очікує:
Для участі у відборі необхідно:
Більше деталей щодо участі у проєкті та його реалізації за посиланням: https://www.she-drives.com.ua/
Підпишіться, щоб отримувати листи.