Участь у заході взяли заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут та директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов.
«Розвиток галузі бджільництва на Полтавщині є одним із пріоритетних. Область щороку виробляє більше 3 тисяч тонн меду. П’ять племінних пасік працюють над розведенням бджіл української степової породи, – зазначив Володимир Когут. – Це перший цех із переробки продуктів бджільництва, який відкрив сільгоспкооператив. Новітнє обладнання допоможе оптимізувати процес та полегшити роботу бджолярів».
Голова кооперативу Тетяна Сенчук говорить, що кооператив був створений у 2020 році, наразі до нього входять 8 учасників.
«Це жіночий кооператив. Жінки-пасічниці об’єдналися для подолання спільних проблем. Загалом у нас близько 300 бджолосімей. Також є племінна пасіка. Залежно від сезону отримуємо від 3 до 5 тонн меду», – розповіла Тетяна Сенчук.
У цеху наявна камера для декристалізації меду, обладнання для фасування продукції в різні ємності, приготування крем-меду. Також є сушильні шафи, які використовуватимуть для сушіння прополісу та фруктів. Їх використовуватимуть під час виготовлення крем-меду.
Наразі у кооперативі працюють над отриманням сертифікації та реєстрацією виробничих потужностей. Також налагоджують канали збуту.
У планах збільшити кількість учасників, розширити цех, відповідно й виробничі потужності та виготовляти продукцію на експорт. Облаштування цеху стало можливим завдяки участі жінок у програмі підтримки кооперативів проєкту «WeProsper».
«У межах проєкту реконструювали будівлю, в якій розташований цех, замінили покрівлю та зробили внутрішній ремонт. Також придбали частину нового обладнання. Крім матеріальної підтримки, були надані консультації з розвитку власного бренду та організації виробничого процесу згідно з українськими та міжнародними стандартами», – розповіла менеджерка програми підтримки кооперативів Ірина Воловик.
Довідково. WeProsper – це проєкт, який підтримує уряд Канади й впроваджує в Україні канадська неурядова організація «SOCODEVI» та українські партнери: Дніпропетровська обласна громадська організація «Сільськогосподарська консультаційна служба», громадська спілка «Бізнес мережа сільських жінок».
Підпишіться, щоб отримувати листи.