20 вересня 2024, 17:39
На конференції було представлено огляд поточного стану та досвід у сфері догляду за дітьми країн ЄС. У фокусі – комплексний підхід до захисту дитинства, збір даних та моніторинг ключових показників і якості альтернативного догляду, профілактика інституціоналізації, рання оцінка, прийомна сім'я, спеціалізовані допоміжні втручання та терапевтична допомога, соціальна інтеграція дітей з вадами розвитку, альтернативна допомога в надзвичайних ситуаціях, використання фондів ЄС для покращення догляду за дітьми та бюджетування.
«Україна і країни Європейського Союзу стикаються із подібними викликами в системі догляду та виховання дітей. Також ми рухаємося в одному напрямку їх вирішення – головний наголос на розвиток сімейних форм виховання та підтриманого проживання. На Полтавщині 95% дітей охоплені сімейними формами виховання. Та ми прагнемо, щоб якомога більше дітей виховувалися в родинах», – зазначив Володимир Василенко.
Брали участь у панельних дискусіях не тільки науковці та посадовці, а й молоді люди, які мають досвід життя під опікою.
Усі учасники наголошували на необхідності трансформації в кожній країні систем догляду і виховання, відмові від інституцій та інвестуванні в якісні сімейні форми виховання, підкріплені професійними кадрами та належним забезпеченням для задоволення потреб усіх дітей.
Під час конференції Володимир Василенко провів зустріч із радником регіонального офісу ЮНІСЕФ для Європи та Центральної Азії Аароном Грінбергом. Розповів про комплекс заходів, що впроваджується в області для реалізації реформи системи догляду та виховання дітей. Зокрема увага на розвиток патронату, опіки та піклування, створення дитячих будинків сімейного типу. Запросив відвідати Полтавську область й побачити зміни, що відбуваються в громадах.
З директором Центру патронатної опіки муніципалітету міста Лодзь Пьотром Ридзевскім обговорили питання проживання в Польщі евакуйованих з Полтавщини дітей.
Підпишіться, щоб отримувати листи.