24 вересня 2024, 19:07
Відкрили меморіальну дошку на фасаді місцевого Центру культури та дозвілля начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін та голова Полтавського обласного відділення НОК України Олександр Удовіченко.
«Ніна Антонівна – дворазова олімпійська чемпіонка і чемпіонка світу, авторка унікальної вправи «поперечний шпагат на брусах». Вона стала першою спортсменкою в історії України, яка отримала орден Національного олімпійського комітету, – розповів Філіп Пронін. – Її життєвий шлях та професійна діяльність надихають покоління українських спортсменів. Пишаємося нашими земляками, їхніми успіхами, сильним характером і стійкістю. Вдячні обласному відділенню Національного олімпійського комітету України за ініціативу та сприяння у відкритті дошки».
Автор меморіальної дошки Дмитро Коршунов не знав спортсменку особисто, виконував барельєф, вивчаючи її фотографії. Йому вручили подяку від ПОВ НОК України за виконання роботи. Також у цей день учні місцевої школи, в якій навчалася спортсменка, взяли участь у спортивному заході в межах Європейського тижня спорту #BeActive.
На шкільному стадіоні провели розминку, легкоатлетичний забіг та передали закладу спортивний інвентар. На подвір’ї Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулося урочисте відкриття виставки «Досягнення олімпійців Полтавщини». Вона теж присвячена 100-річчю з дня народження Ніни Бочарової, першої олімпійської чемпіонки України. Для історії вітчизняного олімпійського спорту це досягнення має неабияке значення. Адже українські спортсмени долучилися до олімпійського руху тільки з 1952 року. Тоді Ніна Антонівна в Хельсінкі завоювала дві золоті й дві срібні медалі.
Гімнастка вчилася в Полтавській обласній дитячій спортивній школі, звання чемпіонки України виборола у 1939 році. Після навчання у Київському інституті фізичної культури і спорту спортсменка оселилася в столиці, але не забувала свою малу батьківщину, де в її честь проводили Кубок зі спортивної гімнастики. На виставці представлені фотографії Ніни Бочарової з архіву Національного олімпійського комітету України, медалі олімпійців, грамоти й дипломи, спортивна екіпіровка олімпійців, із колекції музею або які були надані чемпіонами на період роботи виставки. Особливої уваги заслуговують знімки Бочарової, де вона виконує унікальний гімнастичний елемент – поперечний шпагат на брусах.
Виставка працюватиме у флігелі музею з 24 вересня по 18 жовтня щоденно з 9:00 до 16:30.
Підпишіться, щоб отримувати листи.