Вони продемонстрували, як Програма проваджується в університетах і які сервіси надають психосоціальну підтримку учасникам освітнього процесу.
У Полтавському державному медичному університеті провели круглий стіл. Перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук розповів, що в умовах повномасштабної війни, соціальних потрясінь та постійного стресу, питання турботи про психічне здоров’я набуває особливої гостроти. І ця зустріч ще раз підтверджує значущість та актуальність питання.
«Університет сьогодні – це не просто заклад освіти, а й потужний інтелектуальний центр. Саме тут ми маємо створити всі умови для того, аби здобувачі освіти могли реалізувати свій потенціал та успішно долати всі труднощі й виклики. А коли мова йде про медичний університет, ця відповідальність набуває особливого значення, оскільки тут готують висококваліфікованих фахівців, здатних не лише лікувати тіло, а й дбати про психічне здоров'я людей, – розповів Богдан Корольчук. – Реалізація завдань Всеукраїнської програми ментального здоров’я в ПДМУ – це важливий крок на шляху до створення якісної системи охорони психічного здоров’я не лише на Полтавщині, а й в Україні».
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко наголосила на пріоритетних завданнях, які стоять сьогодні перед закладами вищої освіти, та важливості комплексного підходу до імплементації Програми в освітній процес: від університету як простору, який забезпечує якісну психосоціальну підтримку всім учасникам освітнього процесу – до університету як царини нових знань та наукових досліджень у сфері ментального здоров’я.
Упродовж дня психологічні служби ПДАУ, ПУЕТ ділилися досвідом та проводили різноманітні заходи: тренінги, воркшопи, інтерактивні лекції, руханки. Свої напрацювання та досягнення презентували Центр освіти та піклування про дітей дошкільного віку Mr.Leader, Лабораторія психодіагностики та корекційно-розвивальної роботи, Зелена кімната НУ «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка», Навчально-науковий центр ментального здоров’я ПДМУ, факультет психології та соціальної роботи ПНПУ ім.В.Г.Короленка. До заходів долучився ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», частина структурних підрозділів якого релокована до Миргорода.
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України. У межах програми пріоритетним проєктом Міністерства освіти і науки України є психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти, що передбачає підтримку психічного здоров'я та психологічного благополуччя учасників освітнього процесу, розбудову ефективної системи зміцнення психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) на всіх рівнях освіти.
#тияк
Підпишіться, щоб отримувати листи.