03 жовтня 2024, 16:48
Так як Полтавщина належить до лісодефіцитних районів (лісистість області становить лише 8,9%, при тому, що норматив оптимального, науково-обґрунтованого показника лісистості для Полтавщини складає 15 %) директор Департаменту екології та природних ресурсів облвійськадміністрації Сергій Олейніков звернувся до голів громад з проханням оптимізувати погодження віднесення потенційно самозалісених земель, які мають кадастрові номери до самозалісених та погоджень (на звернення постійних лісокористувачів) на розробку проєктів землеустрою щодо приймання у постійне користування потенційно самозалісених земель.
За результатами обстежень філіями ДП «Ліси України» спільно з представниками відповідних територіальних громад, а також аналізу геопорталу Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об’єднання виявлено з 2021 року більш ніж 162 тис. га потенційно самозалісених земельних ділянок на території регіону.
Самозалісені ділянки не обліковуються в Державному земельному кадастрі та матеріалах лісовпорядкування. На цих ділянках не проводяться будь-які лісогосподарські заходи, не забезпечується охорона від пожеж та незаконних рубок. Оформлення та їх використання, відповідно до вимог чинного законодавства, забезпечить підтримання екологічної рівноваги та підвищення ресурсного потенціалу лісів області.
Зазначимо, що співвідношення екологічно сталих угідь до ріллі, що склалася на Полтавщині, є далеким від оптимального і негативно впливає на стійкість агроландшафту, погіршуючи екологічні умови та процеси ґрунтоутворення.
Надзвичайно висока розораність та скорочення обсягів захисного лісорозведення являються основною причиною деградації сільськогосподарських угідь. Збільшення заліснених площ та зелених насаджень загалом позитивно вплинуло б і на зміну клімату, яку можемо спостерігати зараз, і на якість атмосферного повітря.
Підпишіться, щоб отримувати листи.