Перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук розповів, що День ментального здоров’я у світі відзначається вже понад 30 років поспіль. А в Україні до повномасштабного вторгнення ця дата була пов’язана з окремою сферою та вузькопрофільною діяльністю науковців і медиків. Але зараз завдяки Всеукраїнській програмі ментального здоров’я ми розуміємо, наскільки важлива підтримка психологічного стану кожної людини.
«Ніхто не був готовий до війни, втрат, трагічних новин, постійного звуку «повітряної тривоги» та в більшості випадків кардинальної зміни звичних умов життя, – розповів Богдан Корольчук. – Можна з упевненістю сказати, що ментальне здоров’я абсолютно кожного українця так чи інакше постраждало від наслідків цієї війни. Сьогодні, як ніколи раніше, на рівні області та громади необхідна ефективна і стійка система підтримки населення, яка допоможе долати стресові ситуації та швидко реагувати на них. Мати команду, яка злагоджено працює та координує розвиток сервісів, спрямованих на підтримку колективного психоемоційного стану суспільства, – це запорука успішної реалізації програми ментального здоров'я та підвищення якості життя громадян, створення сприятливого і безпечного середовища для розвитку кожного члена суспільства».
На Полтавщині діють центри ментального здоров’я, центри життєстійкості, простори соціальної адаптації, також потужна мережа закладів соціальної інфраструктури: медицини, освіти, соціального захисту.
«Стійкість – це не просто мета, а повсякденна практика. Разом ми пишемо нові сторінки історії, де кожен рядок – це крок до перемоги. Стійкість – це наша зброя проти будь-яких викликів. Плекаймо нашу колективну стійкість, пам’ятаючи: стійкість одного – це стійкість мільйонів», – зауважила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко.
Спікери та учасники форуму – це фахівці своєї справи з вагомим досвідом. Лікарям, психологам, рятувальникам, освітянам і спортсменам вручили відзнаки Координаційного центру підтримки цивільного населення Полтавської облвійськадміністрації за вагомий внесок, ефективну діяльність з підтримки ментального здоров'я населення та реалізацію завдань Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як ?».
Також на форумі презентували результати розробки Обласного плану заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні. Підбили підсумки реалізації в області Програми та обговорили проведення Днів спільнодіі.
Присутні також оглянули виставку творчих робіт вихованців мистецьких закладів Полтавщини на тему «Натхненний світ мистецтва: від творчості до стійкості».
#тияк
Підпишіться, щоб отримувати листи.