11 жовтня 2024, 10:02
Часто це навчання стає рятівним для людей, яким бракувало цифрових умінь. Адже допомагає їм зберегти чи знайти нову роботу, відновити й тримати зв'язок із рідними та отримати доступ до базової інформації та онлайн-сервісів. Багато українців не можуть користуватися цифровими продуктами, бо не мають достатнього рівня цифрової грамотності. За даними Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, 27% з тих людей, які не користувалися електронними послугами протягом останнього року, мають недостатній рівень цифрових навичок. Найчастіше це саме люди старшого віку чи люди із вразливих груп населення, які не мають доступу до комп’ютерної техніки. Крім доступу до інформації чи зручних сервісів, брак знань у сфері цифровізації нерідко породжує для них проблеми і в роботі.
Міністерство цифрової трансформації України, у співпраці з ВГО Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association та ПРООН в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції (Embassy of Sweden in Kyiv), впроваджує проєкти з розвитку цифрової освіти у бібліотеках. За фінансування Швеції разом із Українською бібліотечною організацією, ця ініціатива з 2021 року активно розширює мережу хабів та підвищує кваліфікацію їх працівників.
Окрім цього, ПРООН в Україні підготували серію історій про успішний досвід хабів цифрової освіти, зокрема з Полтавської області. Бібліотеки Полтавської області є одним із прикладів успішного впровадження цієї ініціативи. Детальніше: http://surl.li/aancuq
Полтавська обласна військова адміністрація всебічно підтримує розвиток бібліотек-хабів, а відтак – і просування цифрової грамотності у країні! Навчайтеся разом із хабами цифрової освіти та відкрийте нові можливості в цифровому світі!
За інформацією ПРООН в Україні
Підпишіться, щоб отримувати листи.