11 жовтня 2024, 14:30
ПДАУ
З 30 вересня по 4 жовтня 2024 року делегація Полтавського державного аграрного університету у складі ректора Олександра Галича, проректора з науково-педагогічної, наукової роботи Анатолія Шості, декана факультету технологій тваринництва та продовольства Світлани Усенко, начальниці науково-дослідного сектора Ілони Яснолоб і професора кафедри біології продуктивності тварин імені академіка О. В. Квасницького Андрія Геті взяла участь у фінальній конференції міжнародного проєкту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» (UniClaD), Програма Європейського Союзу, яка проходила в Азербайджанському технічному університеті.
Під час роботи конференції було презентовано експертні центри закладів-партнерів, створені у межах виконання проєкту. Партнери поділилися досвідом створення та функціонування центрів, обговорили їх роль у розвитку кластерів, алгоритми залучення студентів до наукової діяльності та міжнародної академічної мобільності.
Зокрема було презентовано і детально обговорено діяльність експертних центрів Полтавського державного аграрного університету, Львівського національного екологічного університету, Азербайджанського технічного університету, Азербайджанського державного сільськогосподарського університету, Комратського державного університету та Технічного університету Молдови.
Також колеги з ЄС представили практикуми щодо передового досвіду та створення бізнес-планів, оцінки якості проєктів і обговорення їх сталості в майбутньому.
Презентовано "Практичний посібник зі створення та розвитку кластерів: передовий досвід країн ЄС" і посібник «Менеджмент інноваційної діяльності».
Учасники конференції відвідали Науково-дослідний інститут овочівництва Азербайджану та Експертний центр Азербайджанського технічного університету "IT Technologies".
Підписано меморандуми про міжнародне співробітництво між такими закладами:
Дебреценський університет / University of Debrecen (https://www.edu.unideb.hu/);
Університет "Хазар" / Khazar University (https://www.khazar.org/);
Азербайджанський технічний університет / Azerbaijan Technical University (https://aztu.edu.az/az);
Технічний університет Молдови / Technical University of Moldova (https://utm.md/);
Комратський державний університет / Comrat State University (https://kdu.md/).
Це відкриває нові перспективи для розвитку ПДАУ та зміцнення його міжнародного авторитету.
ПДПУ імені В.Г. Короленка
Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка в межах започаткованої 2015 р. успішної міжнародної співпраці відвідав викладач англійської мови, дослідник містер Ентоні Робінсон (Anthony Robinson) (м. Йорк, Велика Британія). Координаторка цієї плідної програми – доцентка кафедри романо-германської філології Наталія Криницька.
Багатий життєвий і професійний досвід експерта з міжнародних відносин та спостерігача ОБСЄ, знання кількох мов, високий інтелект і культурний рівень сприяють педагогічній успішності містера Робінсона, здатного з легкістю спілкуватися на всі теми, крім футболу, як він часто жартує. Завдяки візитам Ентоні Робінсона сотні студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка отримали безцінну можливість послухати досконалу англійську мову та поспілкуватися з її носієм на наукові, освітні й побутові теми. Цьогоріч така нагода випала студентам груп ГФ-27, ГФ-37 та ГФ-56 навчально-наукового інституту іноземних мов (викладачі – доцентка Валентина Воскобойник, доцентка Руслана Шрамко та доцент Михайло Рахно).
2022 р. побачив світ «Довідник з граматики англійської мови для україномовних», написаний Ентоні Робінсоном у співавторстві з доценткою Наталією Стирнік (ДНУ імені Олеся Гончара). Свої поради щодо покращення англійськомовної компетентності в Україні Ентоні Робінсон і Наталія Стирнік узагальнили в ґрунтовній доповіді «Розвиток англійської мови в Україні: нова ера», представленій 26 вересня 2024 р. на І Міжнародному науково-практичному форумі «Основні цілі стратегії сталого розвитку: проблеми та перспективи» у ПНПУ імені В. Г. Короленка.
Виступ Ентоні Робінсона отримав жваву підтримку студентки ПНПУ Заріни Косімової, яка має досвід закордонної академічної мобільності і на практиці знайома з недоліками, труднощами й викликами вивчення англійської в Україні. Містер Робінсон так само висловив захоплення рівнем мовної компетентності студентів навчально-наукового інституту іноземних мов.
Уклінно дякуємо шановному містеру Ентоні Робінсону за мужність здійснити подорож до нашої країни у важкий час. Висловлюємо захоплення його цікавими й корисними заняттями. Викладачі ННІ іноземних мов сподіваються на подальші зустрічі з шанованим дослідником в університеті, який давно став для британського гостя затишним і дружнім осередком освіти й культури.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» розпочинає співпрацю з лідером рейтингу польських університетів – Варшавською політехнікою. Під час робочого візиту до Польщі, в.о. ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко зустрівся з керівництвом Варшавської політехніки та обговорив «дорожню карту» співробітництва та розвитку міжнародної співпраці.
Старша викладачка кафедри публічного управління, адміністрування та права Полтавської політехніки Галина Трегубенко успішно захистила дисертаційне дослідження «Інноваційні компоненти підвищення рівня професійної компетентності державних службовців в Україні». Робота отримала схвальні відгуки членів Спеціалізованої вченої ради, які відзначили її наукову цінність та практичне спрямування.
З нагоди відзначення Дня працівників освіти України 6 представників науково-освітньої когорти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відзначили почесними відзнаками Полтавської обласної військової адміністрації. Напередодні Дня працівників освіти України у Полтавській академії неперервної освіти імені М.В. Остроградського відбулася церемонія нагородження науково-педагогічних працівників, які взяли активну участь в організації та проведенні зовнішніх вступних випробувань (національного мультипредметного тесту, магістерських вступних випробувань) у 2024 році, відповідальних за тимчасові екзаменаційні центри, їхніх помічників почесними відзнаками Полтавської обласної військової адміністрації.
Підпишіться, щоб отримувати листи.