«Туризм називають соціальним феноменом кількох останніх століть. І не безпідставно. Це – ціла сфера життя, що охоплює мільйони людей, різні галузі економіки, екологію та виробництво, сприяє пожвавленню міжнародних обмінів та людських контактів, – зауважив Антон Чубенко. – Сьогодні до туризму долалося ще декілька важливих опцій – він несе місію психологічного розвантаження та реабілітації. Також саме зелений туризм є тією сферою, в якій можуть реалізовувати себе ветерани війни та їхні родини, втілювати в життя на цьому підґрунті власні бізнес-проєкти».
За словами Ірини Удовиченко, Полтавщина має всі умови для розвитку туристичної індустрії.
«Попри війну туризм розвивається. На нього є запит у суспільстві. Він набуває нових граней розвитку, презентує наш край та нашу державу. Сьогодні до України прикута увага у всьому світі. Зокрема й через цю сферу пізнають та ідентифікують нашу країну», – зауважила Ірина Удовиченко та навела приклади успішних кейсів.
Туристична галузь Полтавщини орієнтована на створення інноваційних туристичних маршрутів, сприяє економічному зростанню регіонів та підтримує місцеві ініціативи. Учасники семінару підкреслили, що співпраця місцевих громад, бізнесу та громадських організацій Полтавщини є запорукою сталого розвитку туризму. Започатковані у регіоні проєкти сприяють збереженню культурної спадщини, створенню нових робочих місць та зосереджують увагу мандрівників на унікальних туристичних продуктах, які пропонує Полтавщина.
У межах семінару засновник етнографічної збірки «Древо» Едуард Крутько та
етно-фотограф Володимир Попов поділилися досвідом зі створення етнографічної збірки «Древо».
Окрім того, учасники обговорили створення кластерної моделі у сільському зеленому туризмі. Ознайомилися з проєктом «Крихкі спогади», реалізованим UkraineOpen, за підтримки Українського культурного фонду. Вивчили мінімізацію травматичного досвіду людей методами арттерапії та ігротерапії.
Упродовж наступних двох днів на семінарі-тренінгу вивчатимуть особливості, ризики та переваги ведення зеленого туризму. Розглянуть сучасні тренди оцінки якості садиб сільського зеленого туризму. Вивчать досвід розвитку туризму в Закарпатській області. Також у фокусі – інклюзивність в сільському зеленому туризму.
Окрім того, для учасників семінару проведуть виїзні засідання у садибах зеленого туризму.
Підпишіться, щоб отримувати листи.