• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Україна адаптує законодавство, щоб стати повноправним учасником міжнародного кримінального суду

30 жовтня 2024, 14:15

  • Юридичний департамент
Законодавство

24 жовтня 2024 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв’язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього” (далі – Закон) який є завершенням процесу ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

З цього дня, встановлено відповідальність за правопорушення проти правосуддя не тільки ті, що посягають на діяльність судів і суддів України, а й до Міжнародного кримінального суду, його суддів і посадових осіб.
Кодекс, відповідно до цього Закону, доповнений новою статтею – 4421, якою передбачено відповідальність за злочини проти людяності.
Цим Законом назву статті 437 Кодексу змінено на „Злочин агресії”, замість „Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни”, а також посилено кримінальну відповідальність за це правопорушення.
Назву статті 438 теж викладено в новій редакції – „Воєнні злочини”, замість „Порушення законів та звичаїв війни”, а частиною другою тепер передбачена відповідальність за жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій, якщо вони спричинили загибель людини (а не тільки якщо вони поєднані з умисним вбивством, як було до змін).
З набранням чинності Законом стане можливим притягнення до відповідальності іноземців та осіб без громадянства, що не проживають постійно на території України, та які вчинили за межами України злочини агресії, воєнні злочини, застосування зброї масового знищення, геноцид або злочини проти людяності.
Кодекс також доповнено статтею 311, якою передбачено кримінальну відповідальність військових командирів, інших осіб, які фактично діють як військові командири, та інших начальників, за вчинені підлеглою особою злочини агресії, воєнні злочини, застосування зброї масового знищення, геноцид або злочини проти людяності.
Аналізуючи вищевикладене, стає зрозумілим, що законодавець робить впевнені кроки для того щоб запрацював механізм притягнення до відповідальності осіб винних в агресії проти України, у тому числі в міжнародних інституціях, таких як Міжнародний кримінальний суд.

Поділитись

Теги

право
законодавство

Новина за темою

В Україні продовжили пілотний проект щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками
30/10/2024
Набрав чинності Закон щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу
30/10/2024
Купівля-продаж нерухомості: які документи потрібні та на що звернути увагу
30/10/2024

Останні новини

Більше новин
Під час війни навіть звичні для відпочинку місця можуть приховувати смертельну загрозу Під час війни навіть звичні для відпочинку місця можуть приховувати смертельну загрозу
16/07/2025
За пів року на Полтавщині 174 захисники і захисниці скористалися безкоштовними стоматологічними послугами
16/07/2025
Ветерани та ветеранки в сфері перевезень та логістики: стартував проєкт із підготовки та працевлаштування
16/07/2025
Ветеран Pro: що пропонує новий цифровий сервіс у Дії для ветеранів й ветеранок
16/07/2025
Всеукраїнський конкурс «Код Яворницького» - 2025
16/07/2025
Визначили переможців конкурсу дитячих фотографій «Заповідний край»
16/07/2025
На рівні обласних службових відомств та закладів підписано Меморандум про підтримку ветеранів війни, військовослужбовців та їхніх родин
16/07/2025
Полтавські університети чекають на молодь із ТОТ
16/07/2025
Як внутрішньо переміщеним особам отримати субсидію на оренду житла
16/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту