31 жовтня 2024, 13:55
Хід реалізації проєкту обговорили на зустрічі представників ОВА, Полтавського державного аграрного університету, проєкту «Інституційна та політична реформа дрібного сільського господарства» (IPRSA), Міністерства аграрної політики та продовольства України, Асоціації фермерів і приватних землевласників регіону та інших партнерів.
«Приємно, що саме нашу область вибрали пілотною для реалізації проєкту. Полтавщина є одним із провідних регіонів країни у виробництві сільськогосподарської продукції. В області діють майже 4000 аграрних підприємств. Маємо успішний досвід реалізації пілотних проєктів, – сказав заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут. – Дякую представникам Європейського Союзу, Міністерства аграрної політики та продовольства України, що довірили нам цю важливу місію».
Експерт проєкту IPRSA Росс Булл розповів, що коли він розробляв цю ідею, то закладав у неї розвиток спроможності двох складових.
«Перше – це підвищення спроможності Мінагро. І друге – це робота на рівні областей, для допомоги їм в розвитку сільськогосподарської політики. Особливо в роботі з людьми на рівні села. Наразі проєкт входить в другу фазу, і його ключовий акцент – це допомога Україні зробити крок для входження в Євросоюз. Наша робота з міністерством та регіонами спрямована на отримання фінансової підтримки з ЄС в майбутньому», – розповів Росс Булл.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов розповів, що в області вже провели тренінг для збирачів даних – інтерв’юерів. Наразі триває робота з пошуку партнерів.
«На сьогодні маємо 20 респондентів, які готові співпрацювати. Це мікро-, малі та середні підприємства з різних видів діяльності: зернові, виробництво молока, ягідні та інші. На цьому не зупиняємося, продовжуємо працювати з аграріями, аби залучити до проєкту ще більше підприємств», – наголосив Сергій Фролов.
Також на базі Полтавського державного аграрного університету провели практичний семінар з реалізації пілотного проєкту зі збору сільськогосподарських даних у Полтавській області. Для онлайн-участі у заході зареєструвалися понад 520 людей з усієї України.
Учасники заходу обговорили особливості реалізації проєкту, документальне оформлення і збір сільськогосподарських даних у Полтавській області. Перспективи реалізації FADN в Україні. Проаналізували залученість фермерських господарств для участі в пілотному проєкті та результати пробних опитувань.
Підпишіться, щоб отримувати листи.