06 листопада 2024, 15:36
Грип птиці - це висококонтагіозна вірусна хвороба, що здатна вразити і свійську, і дику птицю. При чому, дикі перелітні птахи можуть переносити вірус не хворіючи, що дозволяє їм розповсюдити вірус на значні території. Деякі штами пташиного грипу зоонозні – спільні для тварин та людей.
На сьогоднішній день в Україні відмічається напружена епізоотична ситуація щодо грипу птиці. Географічно територія Полтавщини розташована так, що через неї проходять багато міграційних шляхів великої кількості диких птахів різних видів. Тобто, потенційно контакти диких та свійських птахів можуть відбуватись в усіх районах області.
Серед клінічних ознак, що спостерігаються при пташиному грипі, відмічають набряк і ціаноз гребінця та сережок, ураження респіраторних органів, інтенсивна діарея та набряки суглобів. У птиці відсутній апетит, пригнічення, скуйовджене пір’я, лихоманка, яйця з м’якою шкарлупою, нервові явища тощо.
Також може проявлятись блискавичний перебіг хвороби – птиця гине без симптомів.
З метою недопущення поширення збудника грипу птиці необхідно вчасно вжити заходи з ліквідації осередку захворювання. При виявленні перших ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, особливо у випадку масової загибелі домашньої чи дикої птиці, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем виявлення такої птиці.
Держпродспоживслужба Полтавщини наголошує, що дотримання вимог біобезпеки – найбільш ефективний захід для уникнення зараження поголів’я грипом птиці.
Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно чітко дотримуватись наступних вимог:
Підпишіться, щоб отримувати листи.