07 листопада 2024, 19:29
«Полтавщина завчасно почала готуватися до зими. Роботу не припиняли ні на день. Наразі опалювальний сезон стартував в усіх громадах. Працюють 98% котелень, – розповів Філіп Пронін. – Тепло подається до всіх лікарень та дитячих садочків. Наразі опалюються 99% житлових будинків та освітніх закладів. Вдалося врегулювати питання опалення лівобережної частини Кременчука, яке довгий час залишалося невирішеним. На початку тижня почали подавати тепло в оселі місцевих мешканців».
Альтернативними джерелами живлення повністю забезпечені заклади соціальної сфери та на 84% – об'єкти систем життєзабезпечення. Сформовано необхідний запас палива.
«Провели енергоаудит. Маємо повну координацію на всіх рівнях. Разом із громадами, представниками бізнесу працюємо над забезпеченням додатковою генерацією. Залучаємо міжнародних партнерів, – сказав Філіп Пронін.
Особливу увагу приділяють децентралізації енергетики. В області триває облаштування когенераційних установок, які отримали від міжнародних партнерів. Одну вже встановили, ще кілька – у роботі.
«До процесу забезпечення енергоавтономності важливих об’єктів залучаємо бізнес. Чотири великі підприємства підтвердили готовність встановити когенераційні установки, – зауважив Філіп Пронін. – Постійно й системно дбаємо про посилення захисту енергооб'єктів. З огляду на безпеку – не деталізуємо».
Також у фокусі – стабільне водопостачання за відсутності світла. Працівники водоканалу й обленерго перепід'єднують насосні станції, щоб вони не підпадали під графіки відключень.
«Енергонезалежність і автономність – не лише вимоги сьогодення, а й спільна відповідальність. Мешканці області та представники бізнесу можуть скористатися низкою державних програм підтримки», – наголосив Філіп Пронін.
На посилення заходів з енергоефективності спрямована обласна комплексна програма. Її затвердили влітку і вже почали впроваджувати. Серед основних складових – підтримка громад у збільшенні обсягу інвестицій в енергоефективні проєкти.
Місцеві програми підтримки діють у вісьмох громадах – Полтавській, Кременчуцькій, Лубенській, Великобагачанській, Терешківській, Опішнянській, Глобинській і Новоселівській.
«Готуємося до різних сценаріїв, адже ворог продовжує атакувати нашу країну. У разі потреби мешканці області можуть розраховувати на пункти незламності, – зауважив Філіп Пронін. – Вони працюють в усіх районах Полтавщини. Загалом їх 480. З переліком можна ознайомитися на сайті облвійськадміністрації. Крім того, є ще мобільні пункти й ті, що облаштував соціально відповідальний бізнес. Спільними зусиллями впораємося з усіма викликами».
Підпишіться, щоб отримувати листи.