08 листопада 2024, 09:08
Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
Професори Ігор Криницький та Іван Тітко увійшли до оновленого персонального складу Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України.
Основними завданнями Науково-консультативної ради є: 1) підготовка пропозицій щодо розвитку пріоритетних напрямів парламентської діяльності; 2) вивчення проблемних питань щодо застосування норм права, які виникають під час реалізації ухвалених Верховною Радою України нормативно-правових актів; 3) науковий супровід законопроектної роботи.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
У Полтавській політехніці для студентів, аспірантів, молодих вчених та викладачів пройшов тренінг про поняття та актуальність академічної доброчесності та як уникнути плагіату під час освітнього процесу та наукової діяльності. У рамках Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку відділ аналізу інноваційної діяльності та інтелектуальної власності провів для студентів, аспірантів, молодих вчених та викладачів тренінг «Академічна доброчесність і виклики науки: український досвід та європейські практики» щодо поняття та актуальності академічної доброчесності, та як уникнути плагіату під час освітнього процесу та наукової діяльності.
Минулого року Полтавська політехніка стала одним із 36 провідних університетів світу, відібраних серед сотень кандидатів на участь у проєкті Erasmus+ “Bologna Hub Peer Support II” (2022-2024), присвяченому впровадженню ключових інструментів Болонського процесу, і успішно реалізувала 2 консультаційних місії: влітку 2023 року та навесні 2024 року, в рамках яких науково-педагогічні працівники політехніки та співробітники різних структурних підрозділів вивчали нові підходи до розробки навчальних планів та освітніх програм, викладання та проведення наукових досліджень, інтернаціоналізації.
У період з 4 по 13 листопада 2024 року вже вдруге розпочинається викладання навчального модулю Жан Моне «Європейський досвід інформаційної безпеки та систем захисту інформації в сучасних умовах масштабних кібератак» (European Experience of Information security and information protection systems under present large-scale cyber-attacks conditions) за проєктом 101127542 – EEISIPS – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSСH. Науково-освітній івент проведуть для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки», 123 «Комп’ютерна інженерія», 125 «Кібербезпека та захист інформації», 172 «Електронні телекомунікації та радіотехніка», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» (освітня програма «Фінанси, банківська справа та страхування» та освітня програма «ІТ-фінанси»).
ПДМУ
У Києві на базі Освіторії в рамках активності Україно-Швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» відбулася презентація посібника з сімейної медицини для викладачів, а також обговорення підходів до викладання і формування курикули задля розвитку сімейної медицини.
З вітальним словом до учасників зібрання звернувся начальник Управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України Сергій Убогов.
Подія мала на меті сприяти обміну досвідом і підходами, які підсилюють розвиток викладання сімейної медицини, а також обговорення новітніх підходів до викладання курсу «Загальна практика – сімейна медицина» для здобувачів освіти за освітньо-професійною програмою 222 «Медицина». У ньому містяться навчально-методичні матеріали курсу «Загальна практика – сімейна медицина», який був розроблений робочою групою авторів, серед яких практикуючі лікарі загальної практики- сімейної медицини, практикуючі лікарі, представники студентства і лікарі-інтерни. В посібнику висвітлені компетентності, які будуть опановуватись під час навчання на курсі, навчальні цілі, тематичний план, включені навчальні матеріали кожного заняття, включно з описами практичних завдань, навчальних кейсів, симуляційних сценаріїв, тестових завдань, й іншого. Матеріали розроблені в
тандемі практикуючих лікарів і медичних освітян, відповідають потребам спеціальності й наведені в форматі, зручному для викладання. Також в посібнику пропонуються рекомендації щодо того, як використовувати ті чи інші формати, як проводити чекін, мозковий штурм чи працювати з кейсами. По завершенні заходу відбулась панельна дискусія «Як збільшити інтерес студентів до сімейної медицини?».
Проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, гарант ОПП «Медицина», професор Ігор Скрипник та завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини, професор Юрій Казаков взяли участь у презентації навчального посібника та обговоренні питань щодо оптимізації викладання курсу, дорожньої карти його впровадження у закладах вищої освіти та дієвих шляхів підвищення інтересу здобувачів вищої освіти до сімейної медицини.
ПДПУ імені В.Г.Короленка
У рамках реалізації міжнародного проєкту BEAUCOUP викладачі університету (професори Володимир Мокляк, Наталія Сулаєва, Олена Гнізділова, Леся Петренко, доценти Олександр Мамон, Григорій Кузьменко, Ольга Палеха, Оксана Дмитрієнко, Анастасія Момот, Юлія Дубовик, Лілія Зімакова, Світлана Бурсова, Оксана Вашак, Віта Коваль) взяли участь у серії вебінарів «EU Digital Education Plan and Digital Competence Framework».
Підпишіться, щоб отримувати листи.