«Продовжуємо наші традиційні зустрічі з бізнесом у межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Це майданчик для вирішення нагальних питань підприємців, налагодження партнерських відносин, покращення бізнес-клімату регіону. Завдяки роботі бізнесу маємо стабільні надходження податків до бюджетів усіх рівнів, які в подальшому спрямовуються на допомогу Збройним Силам, ліквідацію російського терору, розвиток освіти, медицини, допомогу внутрішньо переміщеним особам», – зауважив Максим Калінін.
Тема обговорення зустрічі «Дотримання умов сертифікації при здійсненні експорту сільськогосподарської продукції та харчових продуктів».
На питання підприємців відповідали фахівці різних підрозділів ОВА, митниці, Держпродспоживслужби.
«Ефективна співпраця між підприємцями та Держпродспоживслужбою можлива лише за умови взаємної відповідальності. Бізнес повинен чітко дотримуватися вимог чинного законодавства, а Служба допомагатиме орієнтуватися підприємцям у нормативних вимогах, інформуватиме про зміни в Законах України», – зауважила начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Яніна Аранчій.
Запити підприємців стосувалися змін в законодавстві щодо експорту, умов сертифікації ISCC, вимог та дотримання умов сертифікації при здійсненні експорту харчових продуктів та сільськогосподарської продукції, умов та етапів сертифікації підприємства для експорту молочних продуктів та м’яса.
Фахівці Держпродспоживслужби детально розповіли про умови сертифікації при здійсненні експорту харчових продуктів, перелік документів та дотримання міжнародних стандартів якості.
Зокрема зауважили, що на сьогодні право експорту з Полтавської області в країни Європейського союзу, Ліван, Сінгапур, Китай та інші мають 15 операторів ринку, що виробляють харчові продукти тваринного походження (молочні продукти, м’ясо, яйця, риба) та 13, що виробляють харчові продукти нетваринного походження (цукор, борошно, кондитерські вироби, олія, напівфабрикати).
Із початку року виробниками Полтавської області експортовано: молоко та молочні продукти – 6581 т, яйця – 1800 т, м’ясо та м’ясні продукти – 2131 т, корми нетваринного походження – 114 181 т.
У межах компетенцій підприємцям надали відповіді на питання щодо умов роботи підприємств під час воєнного стану та експорту продукції.
Нагадаємо, що такі зустрічі Полтавська ОВА проводить щотижня. Інформація про час та теми майбутніх зібрань у межах платформи «Діалог влади та бізнесу» буде оприлюднена на ресурсах облвійськадміністрації.
Підпишіться, щоб отримувати листи.