22 листопада 2024, 12:41
Звіт «Фінансування охорони здоров'я в Україні: реформа, стійкість і відновлення» є третьою публікацією в серії аналітичних оглядів, що досліджують прогрес впровадження реформи охорони здоров'я в Україні з 2016 року. У цьому звіті розглянуто адаптацію та вплив повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну в лютому 2022 року, що призвело до економічних, демографічних та епідеміологічних потрясінь.
Проведений аналіз демонструє, що система охорони здоров'я України та загальний дизайн реформ охорони здоров'я показали значну стійкість у відповідь на виклики, спричинені війною.
«Україна зберегла універсальне охоплення послугами охорони здоров’я через Програму медичних гарантій, що забезпечує доступ всіх громадян до основних медичних послуг, одночасно посилюючи захист від фінансового тягаря, – сказав доктор Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ в Україні. – Під час проведення регіональних консультацій, до яких долучилися представники 10 областей України, автори звіту отримали чіткіше бачення того, як впроваджується реформа фінансування системи охорони здоров'я в Україні на місцях та дослідили можливі шляхи її подальшої реалізації. Такі консультації є важливими для адаптації фінансування охорони здоров'я до регіональних потреб, особливо на територіях, що постраждали від війни. Адаптуючи реформи до місцевих умов, ми сприяємо тому, щоб система охорони здоров'я не тільки продовжувала функціонувати, але й відігравала важливу роль у підтримці відновлення там, де це найбільше необхідно».
Директор ДОЗ Полтавської ОВА Віктор Петрович Лисак, під час свого виступу на панельній дискусії, поділився досвідом діяльності медичної галузі Полтавщини на воєнні роки. Він розповів з якими викликами стикнулися на Полтавщині та як забезпечується універсальний доступ до безоплатної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій завдяки змінам у підходах до фінансування, формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я.
«Регулярні звіти щодо оцінки прогресу у впровадженні реформи фінансування системи охорони здоров'я в Україні від ВООЗ та Світового банку є своєрідним компасом, який дає змогу нам розуміти, чи у вірному напрямі ми рухаємось. Позитивні оцінки, які я почув сьогодні, мотивують продовжувати працювати ще активніше задля посилення стійкості медичної системи», – сказав Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
Змістовний діалог учасників презентації був зосереджено на продовженні просування реформи фінансування галузі та підтримці відновлення системи охорони здоров'я в Україні.
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»
Підпишіться, щоб отримувати листи.