29 листопада 2024, 09:16
Важливо інвестувати у розвиток таких дітей у ранньому віці, адже це допомагає уникнути більш серйозних проблем у майбутньому. Реалізувати право дитини на найкращий старт у житті допомагає раннє виявлення та раннє втручання.
Раннє втручання – це міждисциплінарна допомога сім’ям з дітьми раннього віку (від народження до 4-х років), у яких є порушення розвитку. Підтримка спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.
Нормативно правовим документом, яким врегульовано процедурні моменти щодо Порядку дій надавачів послуги раннього втручання є Постанова КМУ від 27 грудня 2023 р. № 1392 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1392-2023-%D0%BF#Text) та Наказ Мінсоцполітики від 18.02.2021 №92, яким затверджено методичні рекомендації щодо впровадження практики надання послуги раннього втручання.
Раннє втручання включає:
- Супровід сімей, які виховують малюків із порушенням розвитку;
- Підтримку родини в подоланні кризи;
- Допомогу родині у розвитку життєво необхідних умінь та навичок у дитини;
- Сприяння покращенню взаємодії малюка із членами родини та соціуму;
Які категорії перебувають у фокусі «Раннього втручання»?
Для сімей, які виховують дітей від народження до чотирьох повних років, у яких:
Де родина може отримати послуги раннього втручання в області?
За фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) з березня 2024 року створено та функціонує відділення раннього втручання на базі Полтавського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.
В штаті команди 4 фахівці, які пройшла тренінговий курс «Технологія надання послуги раннього втручання» в рамках реалізації проєкту UNICEF «СПІЛЬНО».
За поточний період 2024 року послугу раннього втручання 56 родин (57 дітей), опрацьовано 95 звернень, проведено 398 зустрічей.
Завдяки злагодженій, ефективній роботі фахівців команди раннього втручання 7 дітей із 6 родин отримали статус – дитина групи ризику, що дало змогу отримувати і реабілітаційні послуги в Центрі, а також 5 дітей - почали відвідувати дитячі дошкільні заклади.
Варто зазначити, що робота активність тергромад не обмежується виключно обласним центром.
З метою запровадження комплексної послуги раннього втручання у рамках проєкту «Посилення системи інтегрованих соціальних послуг для дітей з інвалідністю та тих хто знаходиться під загрозою разом із їхніми сім’ями, для кращого догляду за кожною дитиною» Дитячого Фонду ООН (UNICEF) та Благодійної організації навчально-реабілітаційного центру «Джерело» (м. Львів), два команди по 4 фахівців Кременчуцької та Пирятинської тергромад завершують проходження відповідної навчальної програми.
Тому маємо сподівання, що в наступному році Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та Пирятинського центру надання соціальних послуг відкриють свої двері для родин, які потребують послуги раннього втручання.
Підпишіться, щоб отримувати листи.