• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Раннє втручання – сімейно орієнтована форма підтримки, яка активно розвивається

29 листопада 2024, 09:16

  • Департамент соціального захисту населення
Раннє Втручання 1

Дослідження підтверджують, що перші роки життя дитини є визначальними для її подальшого росту та розвитку і впливають на її майбутнє. При цьому кожна дитина пізнає світ у своєму темпі й потребує різного обсягу зусиль з боку дорослих, особливо, якщо мова йде про дітей із порушеннями розвитку.

Важливо інвестувати у розвиток таких дітей у ранньому віці, адже це допомагає уникнути більш серйозних проблем у майбутньому. Реалізувати право дитини на найкращий старт у житті допомагає раннє виявлення та раннє втручання.

Раннє втручання – це міждисциплінарна допомога сім’ям з дітьми раннього віку (від народження до 4-х років), у яких є порушення розвитку. Підтримка спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.

Нормативно правовим документом, яким врегульовано процедурні моменти щодо Порядку дій надавачів послуги раннього втручання є Постанова КМУ від 27 грудня 2023 р. № 1392 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1392-2023-%D0%BF#Text) та Наказ Мінсоцполітики від 18.02.2021 №92, яким затверджено методичні рекомендації щодо впровадження практики надання послуги раннього втручання.

Раннє втручання включає:

- Супровід сімей, які виховують малюків із порушенням розвитку;

- Підтримку родини в подоланні кризи;

- Допомогу родині у розвитку життєво необхідних умінь та навичок у дитини;

- Сприяння покращенню взаємодії малюка із членами родини та соціуму;

Які категорії перебувають у фокусі «Раннього втручання»?

Для сімей, які виховують дітей від народження до чотирьох повних років, у яких:

  1. Встановлено відповідний діагноз, що супроводжується затримками розвитку дитини (незалежно від ступеня тяжкості). Наприклад, дитячий церебральний параліч, розлади аутистичного спектра, синдром Дауна, епілепсія та інші.
  2. Визначено затримку в розумовому, моторному, соціально-емоційному та комунікативному розвитку за допомогою скринінгів або тестів.
  3. Є ризик появи затримки розвитку внаслідок певних біологічних та соціальних чинників. Наприклад, діти, народжені раніше терміну; діти, народжені з малою вагою та інші; діти, які перебувають в будинку дитини; сім’ї, які отримали будь-який травматичний досвід, в тому числі пов'язаний із війною, який може вплинути на розвиток дитини.
  4. Сім’ї, де батьки мають сумніви та хвилювання щодо розвитку своєї дитини або питання стосовно відносин із маленькою дитиною, її поведінки та взаємодії з іншими людьми.

Де родина може отримати послуги раннього втручання в області?

За фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) з березня 2024 року створено та функціонує відділення раннього втручання на базі Полтавського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

В штаті команди 4 фахівці, які пройшла тренінговий курс «Технологія надання послуги раннього втручання» в рамках реалізації проєкту UNICEF «СПІЛЬНО».

За поточний період 2024 року послугу раннього втручання 56 родин (57 дітей), опрацьовано 95 звернень, проведено 398 зустрічей.

Завдяки злагодженій, ефективній роботі фахівців команди раннього втручання 7 дітей із 6 родин отримали статус – дитина групи ризику, що дало змогу отримувати і реабілітаційні послуги в Центрі, а також 5 дітей - почали відвідувати дитячі дошкільні заклади.

Варто зазначити, що робота активність тергромад не обмежується виключно обласним центром.

З метою запровадження комплексної послуги раннього втручання у рамках проєкту «Посилення системи інтегрованих соціальних послуг для дітей з інвалідністю та тих хто знаходиться під загрозою разом із їхніми сім’ями, для кращого догляду за кожною дитиною» Дитячого Фонду ООН (UNICEF) та Благодійної організації навчально-реабілітаційного центру «Джерело» (м. Львів), два команди по 4 фахівців Кременчуцької та Пирятинської тергромад завершують проходження відповідної навчальної програми.

Тому маємо сподівання, що в наступному році Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та Пирятинського центру надання соціальних послуг відкриють свої двері для родин, які потребують послуги раннього втручання.

Поділитись

Теги

соцзахист

Новина за темою

Розрахувати орієнтовний розмір субсидії на оренду житла для ВПО – просто
29/11/2024
Компенсація постраждалим від вибухонебезпечних предметів
29/11/2024
В ДСЗН провели нараду щодо профілактики та посилення контролю за захворюваністю на туберкульоз в отримувачів послуг стаціонарного догляду
29/11/2024
Раннє Втручання 2

Раннє Втручання 2

Раннє Втручання 3

Раннє Втручання 3

Раннє Втручання 4

Раннє Втручання 4

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
 6 липня – Всесвітній день кардіолога  6 липня – Всесвітній день кардіолога
04/07/2025
Полтавська ОВА підписала меморандум про співпрацю з американською БО «Global Empowerment Missiоn» (ВІДЕО)
04/07/2025
Відновлюйте та обмінюйте свідоцтво про реєстрацію авто онлайн у застосунку Дія
04/07/2025
Синоптики попередили про грозу на Полтавщині
04/07/2025
На Полтавщини триває реєстрація на забіг в пам'ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»
04/07/2025
З обласного бюджету на підтримку сектору безпеки і оборони спрямували понад 175 млн грн
04/07/2025
Це у нашій природі...
04/07/2025
«Діалог влади та бізнесу»: підприємців Полтавщини ознайомили зі змінами у критеріях з визначення підприємств критично важливими
04/07/2025
В Україні запрацює нова соціальна послуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю
04/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту