29 листопада 2024, 14:31
Із 27 вересня 2024 року впровадження Соціального вебпорталу відповідно до наказу Мінсоцполітики України від 16.09.2024 року №423-Н масштабовано на всю Україну. Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 587 (зі змінами) передбачено подання заяви про надання соціальних послуг в електронній формі через Соцпортал Мінсоцполіткики за допомогою цифрового інструменту «Ведення випадку» (кейс-менеджмент).
Завданням на сьогодні є відпрацювання функціоналу ресурсу, який дозволяє забезпечувати реєстрацію отримувачів соціальних послуг, формування їхніх електронних кабінетів, та реалізацію цифрового інструменту «Ведення випадку» (кейс-менеджмент), що є складовою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).
Департаментом соціального захисту населення ведеться активна робота та координація територіальних громад з метою забезпечення ефективного впровадження ініціативи на рівні області.
Адже саме Полтавщина – одна із перших долучилась до апробування в електронній системі як Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, так і Соціального веб-порталу Мінсоцполітики України.
Ці інструменти спрямовані на оптимізацію роботи соціальних працівників та забезпечення комплексного підходу до організації надання соціальних послуг вразливим категоріям населення.
Нагадуємо, що надання соціальних послуг в тергромадах Полтавської області забезпечують 41 центр надання соціальних послуг, 15 територіальних центрів соціального обслуговування, 11 центрів соціальних служб.
«Ми маємо громади, які уже показали успіхи по роботі у вказаному напрямки, адже представники їх органів соцзахисту та надавачів послуг з першого дня активно включились до відпрацювання ініціативи. Однак, на жаль, є і ті громади, які недопрацьовують практичну частину роботи з порталом. Якщо зараз буде втрачений час, який є для тестування та навчання, далі буде тільки складніше», – зазначила на початку наради Директор Департаменту Людмила Корнієнко.
Посилити роботу в зазначеному напрямі варто Великорублівській, Великосорочинській, Пришибській, Полтавській та Гребінківській громадам.
З метою практичного застосування вказаного інструменту, на рівні територіальних громад визначено та підключено до системи 493 особи, з них 268 працівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, центрів надання адміністративних послуг виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, 225 працівників територіальних центрів соціального обслуговування, центрів надання соціальних послуг, центрів соціальних служб, з них 159 кейс-менеджерів.
За період промислової експлуатації Соцпорталу опрацьовано 257 звернення щодо надання соціальних послуг та укладено 143 договори про надання соціальних послуг, що є одним із найвищих показників в Україні.
За результатами проведеної наради тергромадам направлено додаткові інформаційно-роз’яснювальні матеріали, алгоритми опрацювання заяв, а також визначено тижневий термін на посилення роботи в даному напрямку.
Підпишіться, щоб отримувати листи.