05 грудня 2024, 08:34
У КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР», у межах реалізації в області україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», відбувся перший тренінг з елементами воркшопу на тему: «Міжвідомчий та міжсекторальний підхід до питань збереження та зміцнення здоров’я, профілактики та контролю НІЗ».
Стейкхолдерів у цій в царині представили на тренінгу понад два десятки колег з державних та неурядових організацій. Серед них – фахівці Департаментів охорони здоров’я, освіти та науки, соціального захисту, комунікацій та зв’язків з громадськістю, Головного управління Держпродспоживслужби, Управління молоді та спорту, обласного центру контролю та профілактики хвороб, науковці, менеджери неурядового сектору.
Керівниця обласного центру громадського здоров’я Ніна Дурдикулиєва ознайомила учасників тренінгу з етапами реалізації на Полтавщині проєкту «Діємо для здоров’я». Вона висловила задоволення, що на тренінгу таке різноманітне коле учасників: «Адже думка колег з різноманітних структур дозволить нам разом будувати подальшу співпрацю. Будемо й надалі інтегрувати спільні ресурси та досвід для досягнення спільної мети – в сучасних умовах знайти нові підходи до профілактики та контролю над неінфекційними захворюваннями».
Не дивлячись на виклики війни, НІЗ залишаються однією з основних причин смертності населення (понад 90%). Більш детально про ризик виникнення НІЗ, до яких входить серцево-судинні, онкологічні, хронічні респіраторні та психічні та важливість їх профілактики розповів завідувач Центру знань Володимир Голубєв.
На яскравих прикладах побудувала свою презентацію кандидат медичних наук, доцент Полтавського державного медичного університету Інна Бєлікова. Вона стосувалася ефективної міжвідомчої та міжсекторальної співпраці.
Про основні засади функціонування системи громадського здоров’я, функції обласної координаційної ради з питань громадського здоров’я при Полтавській ОВА розповіла Олена Рижикова, фахівець КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР».
На Полтавщині діє План заходів із профілактики та контролю неінфекційних захворювань у Полтавській області на 2022-2026 роки. Але він потребує оновлення з урахуванням сучасних потреб. Цьому присвятили роботу в двох групах. Ділилися досвідом роботи. До кожного пункту плану запропоновано безліч цікавих пропозицій, які варто доповнити та впроваджувати в нашій області як в школах, так і в закладах охорони здоров’я, соціального захисту, на підприємствах та в організаціях.
Яскраві цитати з воркшопу: «Усе починається зі школи. З 1 класу треба говорити дітям про НІЗ, як правильно харчуватися, дотримуватися водного балансу».
«Як донести до тих, у кого немає проблем з підвищеним тиском чи рівнем цукру в крові, що це може статися в будь-який час?».
«Треба вводити школи здоров’я для чоловіків, щоб вони піклувалися про своїх дружин проходити щорічний профілактичний онкоогляд».
«Громадське здоров’я – це коли людина сама усвідомлює, що мені треба дбати про своє здоров’я, а не чекати коли впіймають та примусять».
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»
Підпишіться, щоб отримувати листи.