05 грудня 2024, 11:47
Голова ГО «Екологічний союз», професор, доктор технічних наук Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Володимир Бахарєв презентував присутнім напрацювання з оцінки просторового розподілу концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі Полтавської зони.
Розповів, що для проведення оцінки використовували різні способи збору інформації та даних. Зібрали показники концентрації викидів забруднюючих речовин за останні 5 років. Обробили всі дані за періодами, провели порівняльний аналіз та визначили межі й режими спостереження для зони «Полтавська».
Володимир Бахарєв наголосив, що система моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на Полтавщині працює. Але вона має бути оновлена та розширена. В області також необхідно встановити пости спостереження за станом атмосферного повітря в зонах впливу транспорту, промисловості та для визначення фонових показників.
Директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОВА Сергій Олейніков розповів, що наразі розроблено проєкт програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на 2025-2029 роки для зони «Полтавська».
«Головною метою документа є запровадження на території Полтавської області нової системи державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря для забезпечення збирання, оброблення, збереження та проведення аналізу інформації про якість атмосферного повітря, оцінювання та прогнозування його змін і ступеня небезпечності, розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття управлінських рішень, а також інформування населення про якість атмосферного повітря, вплив його забруднення на здоров’я та життєдіяльність населення», – сказав Сергій Олейніков.
За його словами, для досягнення встановленої мети програми заплановано здійснити ряд заходів, зокрема:
- проєктування інформаційно-аналітичного комплексу з визначення якості атмосферного повітря у зоні «Полтавська»;
- створення програмно-аналітичного комплексу з моніторингу якості атмосферного повітря;
- встановлення референтних та індикативних постів спостереження за станом атмосферного повітря;
- сервісна підтримка автоматизованої інформаційно-аналітичної системи;
- придбання пересувної муніципальної екологічної лабораторії.
Незабаром проєкт програми буде направлено до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України для погодження.
Підпишіться, щоб отримувати листи.